Ви тут:
Суспільство Україна 

СБУ викрила корупційний механізм у Державній податковій службі

СБУ викрила корупційний механізм у Державній податковій службі

Співробітники Служби безпеки України та Національного антикорупційного бюро України викрили корупційний механізм у Державній податковій службі.

Про це повідомили у СБУ.

Схема полягала у “покривані” шахраїв, які недоплачували податки, а також допомагали фіктивним підприємствам.

За інформацією Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, НАБУ, САП спільно з СБУ провели обшуки в приміщеннях центрального апарату Державної податкової служби України, ДПС у Полтавській області, за місцем проживання посадових осіб органів податкової служби та низки фізичних осіб у Києві, Полтавській, Дніпропетровській та Запорізькій областях. 

“Для отримання доказів протиправної діяльності, СБУ та НАБУ провели ряд обшуків по всій Україні. Серед іншого, вони відбувалися у Державній податковій службі, її регіональних підрозділах, а також за місцями проживання фігурантів провадження”, – йдеться у повідомленні.

Як писали раніше “Новини Полтавщини”, 3 листопада в Державній податковій службі України проводять обшуки. Підставою для таких дій стала кримінальна справа щодо порушень вимог податкового законодавства низкою підприємств Полтавської області.

В ході обшуків виявлено та вилучено документи, які підтверджують даний протиправний механізм. Зокрема факти, що фігуранти кримінального провадження сприяли мінімізації податкових платежів, так званим «скруткам», а також виводили підконтрольні їм фіктивні підприємства із категорії ризикових.

Наразі тривають слідчі дії у рамках кримінального провадження за ч. 2 ст. 364 КК України (Зловживання владою або службовим становищем). Встановлюються усі особи, які можуть бути причетними до злочинної схеми.

Заходи із викриття зловмисників проводили співробітники Головного управління СБУ по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю та слідчі НАБУ за процесуального керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Фото: СБУ

Система Orphus