Ви тут:
Відео Економіка Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавщина сьома серед областей за валовим регіональним продуктом

Полтавщина сьома серед областей за валовим регіональним продуктом

Полтавщина входить у десятку областей України за регіональним валовим продуктом. За 10 місяців цього року він становить 187,4 млрд грн.

Про це повідомила 29 листопада на розширеному засіданні колегії Полтавської ОДА т.в.о директора Департаменту економічного розвитку ОДА Олена Онупко.

“А ось за показником валового регіонального продукту у розрахунку на 1 особу Полтавщина вже п’ятий рік поспіль посідає перше місце. Цей показник, за останніми даними, – 134,4 тис. грн. Основними бюджетоформуючими галузями є промисловість (48,6%), сільське, лісове та рибне господарство (14,4%), роздрібна торгівля (9%) та інші (29%)”, – розповіла Олена Онупко.

За індексом розвитку промисловості Полтавщина у п’ятірці областей. Цьогоріч обсяг реалізованої продукції склав 172,8 млрд грн. За словами Олени Онупко, це більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 62,8 млрд грн. На сьогодні в області працює 11 089 малих та середніх підприємств. Малим та середнім бізнесом реалізується 59,2% продукції від загальнообласного обсягу.

Індекс обсягу сільськогосподарського виробництва в області становить 88,8%.

Полтавщина посідає четверте місце серед регіонів України за напрямом інвестиційного розвитку та зовнішньоекономічної співпраці.

“На 1 липня накопичений обсяг прямих іноземних інвестицій становить 2,7 млрд дол. Інвестиції в область надходять із 41 країни світу. Основні країни-інвестори — Швейцарія, Нідерланди, Кіпр, Білорусь та США. За 9 місяців оборот зовнішньої торгівлі товарів регіону становить 3,7 млрд , зокрема експорт — 2,5 млрд дол, імпорт — 1,2 млрд дол. Зовнішньоторговельні операції Полтавщина здійснює зі 136 країнами”, – зазначила Олена Онупко.

Крім того, т.в.о директора Департаменту економічного розвитку ОДА додала, що середня заробітна плата на Полтавщині становить 13 293 гривні.

“Ми і надалі будемо відверто лобіювати інтереси усіх товаровиробників області. Полтавщина на сьогодні є експортером сировини. Звичайно, хотілося б збільшити експорт готової продукції, тому що це більші податки до громад, більші зарплати. Полтавська ОДА й надалі працюватиме над залученням інвестицій”, – зазначив Олег Синєгубов.

Директор Департаменту фінансів ОДА Павло Кропивка поінформував, що до бюджетів усіх рівнів області за січень-вересень цього року надійшло майже 38 млрд грн.

“Це на 66% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Це є наслідком збільшення податку на прибуток та рентної плати за видобуток природного газу, нафти та газоконденсату. Надходження податків і зборів до місцевих бюджетів області із врахуванням міжбюджетних трансфертів складає майже 11,5 млрд грн. Приріст — 2 млрд 377 млн грн (26%). Планові показники місцевих бюджетів області без врахування міжбюджетних трансфертів виконані на 102%”, – зазначив Павло Кропивка.

Система Orphus Поделиться на fb