Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині діє 41 дитбудинок та більше сотні прийомних родин

На Полтавщині діє 41 дитбудинок та більше сотні прийомних родин

У Полтавській області на обліку служб у справах дітей перебуває 1900 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 96 % дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, виховується в сім’ях опікунів, піклувальників.

Про це йшлося 10 листопада на нараді щодо розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, яку провела заступник голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко.

За словами директора Служби у справах дітей ОДА Ірини Фоменко, в області діє 41 дитячий будинок сімейного типу та 116 прийомних родин. Цьогоріч до сімейних форм виховання влаштовано 175 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.Зокрема, усиновлено 26 дітей, встановлено опіку та піклування над 126 дітьми. Також в області з’явилися 3 прийомні родини та 4 дитячих будинків сімейного типу, до цих та раніше створених сімей влаштовано 24 дитини.

Також на території області проживають 19 дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування, які перемістилися з тимчасово окупованих територій. Зокрема, 12 із них виховуються в сім’ях опікунів, піклувальників, 3 – у прийомних сім’ях, ще 1 дитина найближчим часом приєднається до прийомної родини. Як зазначили на нараді, загалом щороку близько 200 в області залишаються без батьківського піклування. Переважна більшість через те, що їхні батьки ведуть асоціальний спосіб життя.

За словами директора Полтавського обласного центру соціальних служб Світлани Півень, постійно проводяться навчання для кандидатів в опікуни й піклувальники та прийомні батьки. В поточному році проведено вже 6 таких навчань. У них взяли участь 66 сімей та 105 осіб.

“Рекомендуємо виконавчим комітетам міських, районних у містах рад, сільським та селищним радам громад вжити заходів щодо своєчасного виявлення сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, із метою профілактики соціального сирітства. Проаналізувати стан соціального захисту дітей та сімей, розвитку базових соціальних послуг у громадах. Прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу потрібно створювати в тих громадах, де їх наразі взагалі немає. Це гарантія того, що наші діти будуть доглянуті, влаштовані до родин, а не в інституції”, – зазначила Катерина Рижеченко.

Фото: Полтавська ОДА

Система Orphus