Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство 

На освіту Полтавщини передбачено 3,6 млрд грн державних субвенцій: що придбали цьогоріч

На освіту Полтавщини передбачено 3,6 млрд грн державних субвенцій: що придбали цьогоріч

У 2021 році на фінансування галузі освіти Полтавщини передбачено державні субвенції в сумі понад 3,6 млрд грн.

Стан їх використання обговорили на апаратній нараді 8 листопада.

“На виплату заробітної плати педагогічним працівникам закладів освіти передбачено 3 468,6 млн грн;  на реалізацію програми “Нова українська школа” – 50,7 млн грн; “Спроможна школа для кращих результатів” – 40,0 млн грн; на заходи спрямовані на боротьбу з гострою респіраторною хворобою COVID-19 – 33,2 млн грн; на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами – 19,4 млн грн; на створення навчально-практичних центрів сучасної професійної освіти – 5,7 млн грн”, – розповіла директор Департаменту освіти й науки Віта Ковальська.

За її словами, за січень-жовтень поточного року надійшли кошти державних субвенцій у сумі 2 936,6 млн грн, що становить 81,2% від річного обсягу. Субвенція на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти “Нова українська школа” надійшла в повному обсязі, зокрема в сумі 36,7 млн грн – на закупівлю обладнання, яку наразі використано на 58,9%.

 

У межах проєкту “Спроможна школа для кращих результатів” Міністерством освіти і науки України погоджено 5 проєктів щодо 4 закладів освіти. Роботи будуть завершені до кінця поточного року.

“Нині проведено розрахунки за частково виконані роботи щодо реконструкції будівлі з добудовою спортивної зали Котелевської гімназії № 1 ім. С.А.Ковпака”. Завершено 97% робіт капітального ремонту м’якої покрівлі Козельщинського ліцею. Щодо капітального ремонту коридорів Щербанівського ліцею та покрівлі опорного закладу Оржицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені І.Я.Франка проведено процедури закупівель. На сьогодні здійснюється процедура підписання договорів”, – повідомила Віта Ковальська.

У повному обсязі використано 0,6 млн грн  на придбання засобів захисту для організації протиепідемічних заходів під час проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

На придбання 2447 одиниць ноутбуків для 373 закладів загальної середньої освіти та їх філій із метою організації дистанційного навчання передбачено 32,6 млн. грн. Наразі надійшли перші 800 одиниць ноутбуків.

“Також у 2021 році за рахунок коштів державної субвенції на умовах співфінансування придбано 18 шкільних автобусів на загальну суму 33 372,8 тис. грн, у тому числі 1 автобус обладнаний місцями для дітей з особливими освітніми потребами. Також придбано шкільні автобуси за кошти субвенції на розвиток окремих територій на умовах співфінансування з місцевим бюджетом Мачухiвською територіальною громадою (1 автобус) та за рахунок залишків освітньої субвенції минулих років Кобеляцькою та Решетилівською територіальними громадами – по 1 автобусу”, – додала директор Департаменту.

Із метою підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти на початку 2021 року за залишки державної субвенції придбано 50 комплектів навчального обладнання для природничо-математичних дисциплін та 5 комплектів STEM-лабораторій для 43 закладів загальної середньої освіти на загальну суму 25 948,6 тис. грн.

Система Orphus