Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

“Маяки критичного мислення”: у Решетилівці презентували проєкт з розвитку медіаграмотності

“Маяки критичного мислення”: у Решетилівці презентували проєкт з розвитку медіаграмотності

23 листопада 2021 року у приміщенні Решетилівської центральної міської бібліотеки імені О.М. Дмитренка відбулася презентація проєкту “Маяки критичного мислення”. Ініціювала захід Полтавська обласна молодіжна громадська організація “Твій Світ”, запросивши до участі бібліотеки і активну молодь Решетилівщини.

Під час презентації керівник проєкту Олександр Чепур розповів про майбутні заходи: тренінги, медіакемпи, фасилітовані сесії і хакатони, які планують провести у громаді.  Учасники цих заходів отримають унікальні знання і навички з медіаграмотності, спільно спланують та реалізують локальні ініціативи.

Під час представлення учасники дізналися що таке медіаграмотна людина, проаналізували своє особисте медіаполе та познайомились з поняттям інфодемії. 

Також, Олександр Чепур повідомив, що попередньо було проведено роботу по відбору громад з Полтавщини та Київщини для участі у проєкті. Одним з критеріїв відбору була мотивація учасників. 

Досвід показує, що молодь може бути вагомим ресурсом для зменшення ризиків та інформування населення у період нинішньої кризи, а публічні бібліотеки виконувати роль осередків по викриттю фейків, протистоянню дезінформації, їх працівники стати фактчекерами.  Організатори очікують, що ще більше молодих людей, що мешкають і навчаються у малих містах стане медіаграмотними і розвинуть власні навички критичного мислення, вміння створювати локальні ініціативи та їх втілювати.

Проєкт  “Маяки критичного мислення: підвищення рівня медіаграмотності серед молоді малих міст Полтавської і Київської областей” фінансується Європейським Союзом.

Марія Бойко

Фото – Решетилівська ЦМБ

Система Orphus Поделиться на fb