Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Летальних випадків від COVID-19 на Полтавщині могло і не бути, якби люди вакцинувались, – Лисак

Летальних випадків від COVID-19 на Полтавщині могло і не бути, якби люди вакцинувались, – Лисак

Епідемічна ситуація із захворюванням на коронавірусну інфекцію в області залишається напруженою. Показник рівня госпіталізацій не відповідає вимогам і становить більше 73 осіб на 100 тисяч населення при нормі 60 осіб.

Нині у лікарнях з підтвердженим COVID-19 госпіталізовані 1 350 пацієнтів, 63 хворих з підозрою на коронавірусну інфекцію. 108 людей перебувають у реанімаційних відділеннях. Про це повідомив директор Департамент охорони здоров’я Віктор Лисак на апаратній нараді 22 листопада.

“Ми перетнули позначку понад 1000 осіб на 100 тисяч населення. Це велике навантаження не лише на медичну систему, а й у плані дотримання карантинних заходів, особливо, у громадських місцях тощо. На Полтавщині летальні випадки від COVID-19 є. Середній вік померлих становить 69,7 років по Україні. В області цей вік набагато старший, враховуючи вікову структуру населення Полтавщини. Цих випадків могло б не бути, якби ці люди вакцинувались, хоча б однією дозою вакцини проти COVID-19”, – наголосив Віктор Лисак. 

В області зайнято 57,4% ліжкомісць, працює 25 лікарень, направлених на боротьбу з COVID-19.

Також зростає захворюваність на ГРВІ, грип серед дітей. Зараз продовжують хворіти 1 130 дітей, з них 845 від 7 до 17 років. Є випадки, коли хворіють діти від 0 до одного року.

Читайте також: Якщо всі дотримуватимуться карантинних обмежень “жовтої” зони, то до “червоної” Полтавщина не потрапить, – Лисак

На Полтавщині на 100 тисяч осіб щеплено 68 156 людей. У розрізі районів, то найбільше вакциновано населення у Миргородському районі – 44,6%, далі Кременчуцький район – 39%, Лубенський район – 38,9%, Полтавський район -38,7%. Таким чином, Полтавська область перебуває на третьому місці після Києва і Київської області за кількістю вакцинованих людей.

Нагадаємо, українці, повністю щеплені проти COVID-19, зможуть отримати тисячу гривень через додаток “Дія”.

Система Orphus