Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Якщо всі дотримуватимуться карантинних обмежень “жовтої” зони, то до “червоної” Полтавщина не потрапить, – Лисак

Якщо всі дотримуватимуться карантинних обмежень “жовтої” зони, то до “червоної” Полтавщина не потрапить, – Лисак

Зараз на стаціонарному лікуванні у медзакладах області перебувають 1326 пацієнтів із підтвердженим діагнозом COVID-19 і 53 – з підозрою на нього. На штучній вентиляції легень у реанімаційних відділеннях перебувають 109 людей.

Про це розповів директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

“Треба чітко розуміти: пандемія є. І якби всі виконували вимоги та обмеження «жовтої» чи «помаранчевої» зон, ризику переступити в «червону» , коли лікарні припиняють лікування планових пацієнтів, коли закриваються  заклади громадського харчування, обмежуються пасажирські перевезення, можна взагалі уникнути. Нарешті комісія з техногенної та екологічної безпеки вирішила суттєво посилити карантинні заходи. Це одразу дало результати”, – наголосив Віктор Лисак.

За його словами, сукупність проведених заходів дозволила знизити зайнятість ліжок у ковідних стаціонарах до 57,8%. А мали нещодавно і 62, й навіть 64%. Знижується кількість викликів екстреної медичної допомоги до пацієнтів із пневмоніями: із майже 300 за добу до близько 200.

Читайте також: Полтавщина одна з 10 областей України, де обладнають холодові кімнати для вакцин від ЮНІСЕФ

“Протягом останнього тижня в області виявляли по 1100-1050 підтверджених випадків коронавірусної інфекції – проти півтори тисячі й більше донедавна. Але показник захворюваності досі перевищує тисячу випадків на 100 тисяч населення”, – відмітив Лисак.

Щодо забезпечення киснем Віктор Лисак назвав ситуацію контрольованою. Головне – використовувати його раціонально. 820 кисневих концентраторів, закуплених для первинної ланки, люди використовують вдома. У Полтаві це близько сотні апаратів. До забезпечення концентраторами долучилися ряд громадських організацій.

Читайте також: Закриті ринки, розважальні заклади і робота кафе на виніс: у Семенівській громаді продовжили посилені карантинні заходи

Нагадаємо, з 9 грудня, згідно з наказом МОЗ, розширюється перелік категорій населення, які підлягають обов’язковій вакцинації проти  COVID-19 на період дії карантину. До нього додаються співробітники органів місцевого самоврядування, комунальних закладів та установ, медичні працівники.

Система Orphus