Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство 

Чадний газ: як вберегтися та симптоми отруєння

Чадний газ: як вберегтися та симптоми отруєння

У Міністерстві охорони здоров’я нагадали про небезпеку чадного газу та розповідаємо, як запобігти отруєння ним.

“Чадний газ утворюється в результаті горіння в умовах браку кисню.  Тож він може накопичуватися в приміщеннях із несправною технікою та неякісною/несправною вентиляцією, що спричиняє порушення доступу свіжого повітря. Чадний газ неможливо побачити чи відчути на запах. Без спеціального обладнання неможливо визначити його концентрацію в приміщенні. Проте зараз уже є побутові й доступні прилади, які можуть інформувати мешканців про небезпеку.  У кровоносній системі чадний газ з’єднується з гемоглобіном, внаслідок чого кров втрачає здатність переносити і доставляти кисень до тканин, а організм швидко починає відчувати його нестачу”, – йдеться у повідомленні відомства.

Від об’єму та часу, впродовж якого людина вдихає чадний газ, залежить ступінь отруєння та симптоматика. Також велике значення має концентрація газу в повітрі. Вдихання чадного газу навіть у невеликих концентраціях, але протягом тривалого часу, може мати серйозні наслідки для здоров’я.

Читайте також: Рятувальники б’ють на сполох: пожежі у приватному секторі забирають життя дітей

Які є симптоми отруєння чадним газом

➖ головний біль,
➖ запаморочення,
➖ втома,
➖ утруднене дихання,
➖ задишка,
➖ сухий кашель,
➖ сонливість,
➖ нудота та блювота.

Крім того, можуть спостерігатися і більш серйозні симптоми, як-то втрата рівноваги, зору, порушення пам’яті або ж втрата свідомості.

“Якщо ви відчуваєте подібні симптоми і підозрюєте, що причиною їх може бути чадний газ, перш за все, — вимкніть усі прилади, крім електричних, та відкрийте вікна, щоб впустити в приміщення повітря. Викличте аварійну газову службу за номером 104. Якщо погано почуваєтесь — зверніться до лікаря!  Проте слід розуміти, що реакція може статися протягом короткого проміжку часу (навіть кількох хвилин), якщо у повітрі буде велика концентрація чадного газу. Люди, які сплять або перебувають у стані алкогольного сп’яніння, можуть отруїтись СО з летальним завершенням ще до появи симптомів”, – зазначили у МОЗ.

Як уберегтися від отруєння чадним газом

– Не залишайте увімкнені газові прилади без нагляду.
– Для обігріву помешкання використовуйте лише призначені для цього прилади (до прикладу, не використовуйте газову плиту для обігріву приміщення).
– Регулярно перевіряйте газове обладнання, вентиляційні канали та димоходи на справність.
– У помешканні з пічним опаленням завжди відчиняйте заслінку в пічці чи комині.

Електровитяжці та газовій колонці не місце в одному приміщенні. Часто провітрюйте приміщення, в якому є газові прилади.

Система Orphus