Ви тут:
Суспільство Україна 

Як у потягах перевірятимуть ковід-сертифікати, – пояснення Укрзалізниці

Як у потягах перевірятимуть ковід-сертифікати, – пояснення Укрзалізниці

З 21 жовтня запрацюють нові правила пасажирських перевезень, згідно з якими пасажири повинні мати сертифікат про вакцинацію або негативний ПЛР-тест.

Такі правила діятимуть на автобусних маршрутах, авіаційному та залізничному транспорті міжобласного сполучення.

Зокрема, на залізниці ковід-сертифікати та ПЛР-тести у пасажирів перевірятимуть провідники.

“Функції контролю покладені на Міністерство внутрішніх справ. У провідників будуть зразки, за якими вони будуть звіряти надані пасажирами документи. У разі недотримання пасажирами правил перевезення поїзна бригада зобов’язана повідомити правоохоронні органи”, – повідомили на фейсбук-сторінці Укрзалізниці.

Читайте також: Нові правила пасажирських перевезень діють лише для потягів далекого сполучення, – Укрзалізниця

З 21 жовтня міжрегіональні перевезення пасажирів у регіонах із “жовтим”, “помаранчевим” чи “червоним” рівнем епіднебезпеки будуть дозволені за умови наявності у всіх водіїв, екіпажу авіатранспорту та пасажирів одного із цих документів: 

-документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації або документа, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини для регіонів “жовтого” рівня епідемічної небезпеки;

-міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини, дозволених ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія);

-негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години.

 

Система Orphus