Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Як пацієнтам користуватись електронним лікарняним: покрокова інструкція

Як пацієнтам користуватись електронним лікарняним: покрокова інструкція

З 1 жовтня в Україні запрацювали електронні лікарняні. Оформлення усіх лікарняних буде відбуватися винятково з внесенням даних до електронної системи охорони здоров’я.

Як отримати, де перевірити наявність і як надати роботодавцю електронний лікарняний, розповіли на порталі AIN.ua.

За словами прессекретаря Міністерства охорони здоров’я Романа Борща, з 3 000 лікарень, які можуть визначати непрацездатність, цифрову систему почали використовувати більш близько 2 000.

Ті лікарні, які вже почали використовувати електронну систему втрачають право видавати паперовий документ. А вже з початку жовтня всі медустанови повинні будуть повністю перейти на електронні лікарняні.

Процедура отримання е-лікарняного нічим не відрізняється від колишньої процедури, за тим винятком, що після обстеження лікар створює висновок про тимчасову непрацездатність в електронній формі. Після створення такого електронного укладення пацієнт отримує повідомлення від E-health.

Інформацію про електронний лікарняному можна подивитися в особистому кабінеті на порталі Пенсійного фонду України. Для цього необхідно:

1. Зареєструватись в особистому кабінеті з використанням КЕП, ID.GOV.UA, токен або логін з паролем, якщо ви вже були зареєстровані;

2. Перейти на вкладку “Мої листки непрацездатності”;

3. На цій вкладці повинні відображатися всі електронні лікарняні, які є в реєстрі.

Як повідомляють в МОЗ, дані повинні з’явиться в той же день, коли було видано висновок. Але це не означає, що інформація про електронний лікарняному з’явиться в особистому кабінеті миттєво. Як показує практика, інформація про лікарняному може з’явитися через кілька годин, або тільки до вечора дня видачі.

Роботодавець автоматично отримує інформацію про лікарняних своїх співробітників в електронному кабінеті страхувальника на тому ж порталі Пенсійного фонду. Але при цьому співробітник повинен повідомити роботодавця про отримання лікарняного “будь-яким зручним способом”.

Крім того у електронних лікарняних є унікальний номер, за яким можна дізнатися дати відкриття/закриття і взагалі перевірити справжність документа. Їх видно в кабінеті власника документа.

Для перевірки навіть не потрібно реєструватись на сайті Пенсійного фонду, досить пройти на вкладку пошуку і ввести потрібний номер.

Система Orphus