Ви тут:
Суспільство Україна 

Тарифи, пенсії та електронні лікарняні: що зміниться для українців з 1 жовтня

Тарифи, пенсії та електронні лікарняні: що зміниться для українців з 1 жовтня

З 1 жовтня 2021 року в Україні запрацюють ряд змін, які стосуватимуться тарифів на комунальні послуги, отримання пацієнтами інсуліну та інше.

Тарифи на електроенергію

 

З 1 жовтня в Україні діятимуть нові тарифи на електроенергію. Ті домогосподарства, які вживають до 250 кВт/год на місяць, матимуть тариф у розмірі 1,44 грн за кВт/год. Натомість, хто споживатиме більше 250 кВт/год на місяць, тариф не зміниться  і становитиме 1,68 за кВт/год.

Тарифи на газ

У жовтні вартість газу для споживачів “Полтавагаз збут” складатиме 19,80 грн за 1 м.куб

У “Нафтогаз” ціна на природний газ становитиме 7,96 за куб м.

Збільшення пенсій

 

З 1 жовтня українці старше 75 років отримуватимуть надбавку до щомісячної пенсії у розмірі 400 гривень. За даними Мінсоцполітики пенсіонерів цієї категорії в Україні налічується близько мільйона.

Електронні лікарняні

З 1 жовтня оформлення усіх лікарняних буде відбуватися винятково з внесенням даних до електронної системи охорони здоров’я.

“Електронна система дозволяє перевірити, скільки та кому той чи інший лікар видав листів непрацездатності. Адже кожен документ має бути затверджений власним електронним підписом медпрацівника”, – прокоментував голова Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

Інсулін за Е-рецептом

З 1 жовтня змінюється маршрут пацієнтів із цукровим діабетом до безоплатного інсуліну. Щоб отримати інсулін безоплатно або з доплатою у будь-якій аптеці, яка має договір з НСЗУ за напрямком реімбурсації інсулінів, пацієнту потрібен електронний рецепт. Пацієнт повинен прийти на прийом до свого лікуючого лікаря ендокринолога та отримати в нього паперовий рецепт на препарат інсуліну. У найближчі два дні завітати з паперовим рецептом до аптеки та отримати інсулін.

Увімкнення фар в будь-який час доби

З 1 жовтня до 1 травня водії мають вмикати ближнє світло фар поза населеними пунктами у будь-який час доби. Саме в цей період видимість через погодні умови знижується, а світловий день скорочується. Такі заходи вживаються для підвищення безпеки руху на дорогах та забезпечення достатньої видимості автотранспорту для всіх учасників дорожнього руху.

Робота системи фіксації порушень у сфері габаритно – вагового контролю

З 1 жовтня набувають чинності Закони, які впроваджують автоматичну фіксацію порушень у сфері габаритно-вагового контролю. Тестова робота WIM-комплексів завершується, попереду запуск у повноцінному режимі. Учасники ринку перевезень почнуть отримувати реальні штрафи. За порушення габаритно-вагових норм від 5% до понад 30%, автоперевізники будуть повинні сплатити штраф у розмірі від 8 500 грн до 51 000 грн.

Осінній призов

З 1 жовтня в Україні стартує призов на строкову військову службу. Триватиме він до 31 грудня 2021 року. Під призов потрапляють чоловіки віком від 18 до 27 років, які не мають права на відстрочку.

 

Система Orphus