Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

В Україні відзначають День вчителя: історія та традиції святкування

В Україні відзначають День вчителя: історія та традиції святкування

День вчителя, або День працівників освіти в Україні відзначається щороку у першу неділю жовтня. Таким чином, у 2021 році освітяни святкують своє професійне свято 3 жовтня.

Цього дня прийнято вітати викладачів та інших працівників освітньої сфери, дякувати їм, дарувати квіти й подарунки, пише obozrevatel. 

Традиція відзначати День вчителя зародилася в 19 столітті, коли свято присвячувалося видатним викладачам або знаковим історичним подіям цієї галузі.

Читайте також: День вчителя – 2021: привітання та побажання для педагогів

З 1965 року День вчителя стали відзначати й у країнах СРСР. 1980 року воно було офіційно затверджено постановою президії Верховної Ради СРСР “Про святкові та пам’ятні дати” на першу неділю жовтня. Цієї дати свято вчителів продовжили відзначати й уже в незалежній Україні. 1994 року ЮНЕСКО проголосила Всесвітній день вчителів, який щорічно святкують 5 жовтня.

В Україні День вчителя користується особливою пошаною. Підготовка до свята в школах починається завчасно: діти вчать вірші, роблять листівки та стінгазети, готують концерти.

Читайте також: На Полтавщині обрали переможця конкурсу малюнків до Дня вчителя 

У п’ятницю перед Днем учителя в школах за традицією проходить “день самоврядування”, коли учні старших класів замінюють своїх педагогів і самостійно проводять уроки в молодших учнів.

Самих викладачів вітають, дякують, дарують їм квіти та подарунки. Зазвичай цей день є скороченим, а після уроків проводяться концерти та конкурси.

Нагадаємо, освітян Полтавщини привітали з професійним святом та вручили премії імені А.С. Макаренка.

Система Orphus