Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві збирають кошти на встановлення пам’ятника Леву Вайнгорту

У Полтаві збирають кошти на встановлення пам’ятника Леву Вайнгорту

Громадська організація “Збережемо Полтаву” – Save Poltava оголосила збір пожертв на встановлення пам’ятника архітектору Леву Вайнгорту, який був головним архітектором Полтави з 1939 по 1970 роки.

Потрібно зібрати 160 тисяч гривень, йдеться на фейсбук-сторінці організації.

Імена тих, хто долучиться до збору коштів, зазначать на окремій сторінці у новому виданні книги “Провінційний архітектор”. А двадцяти благодійникам, які перерахують найбільше коштів, але не менше 1000 грн, подарують перше видання цієї книги.

Перерахувати кошти на спеціально відкритий рахунок можна, перейшовши за посиланням

Нагадаємо, у 2019 році виготовили модель пам’ятника Леву Вайнгорту. Також того року “приміряли” картонний варіант пам’ятника на місці його встановлення – біля Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА на вулиці Зигіна, 1. 

Довідково. Лев Семенович Вайнгорт (27 листопад 1912 – 18 квітня 1994 рр.) – архітектор і краєзнавець, із 1938 року – головний архітектор Полтави. Працював на цій посаді протягом 34 років, майже десять років викладав у Полтавському інженерно-будівельному інституті, був автором і першим директором Національного заповідника-музею М.В.Гоголя, що в селі Гоголеве. Завдяки Леву Вайнгорту вдалося відбудувати ансамбль Круглої площі, побудувати Ротонду дружби народів (Білу альтанку), музично-драматичний театр імені М. Гоголя, пам’ятник Леніну, будинок Полтавського дворянського зібрання, Будинок культури бавовняно-прядильного комбінату, пожежне депо на розі вулиці Європейської (тоді Фрунзе) та Шевченка тощо.

Система Orphus