Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Новосанжарській громаді відкрили поліцейську станцію

У Новосанжарській громаді відкрили поліцейську станцію

У центрі села Мала Перещепина, на вул. Клименка, 15 відкрили поліцейську станцію. Комфортний кабінет з робочою зоною для поліцейського та секцією для прийому громадян розмістили на першому поверсі адмінбудівлі сільської ради.

Про це повідомили у поліції.

Як пояснив староста Іван Пасько, через міжобласну дорожню розв’язку «йде» великий потік транспорту (зокрема вантажівок та рейсових автобусів). Окрім того, є своя залізнична станція (у Пристанційному), а також чимало сіл з дачними ділянками. Тому появу власної дільниці з поліцейським, відкритим до співпраці та оперативного реагування на будь-які ситуації в населених пунктах, громада сприйняла вельми позитивно.

На станції працює старший лейтенант поліції Вадим Яковенко. Він – поліцейський офіцер громади, який пройшов конкурсний відбір та спеціальний курс підготовки, розроблений міжнародними партнерами. Поліцейський обслуговує 9 сіл з населенням у понад 4 тисячі осіб.

Поліцейська станція облаштована всім необхідним для виконання функцій поліцейського. Є у нього і службовий позашляховик «Renault Duster», споряджений відеореєстратором, набором інструментів, бензопилою, гідравлічними ножицями, тросом та пускозарядним пристроєм. А також планшет з доступом до електронних баз даних Національної поліції.

На станції офіцера є також монітор, на який виведені камери відеонагляду, розташовані практично в кожному селі старостату. Користь відеосистеми вже оцінили й поліцейський, і мешканці громади. Аналіз інформації з камер допомагає офіцерові розкривати злочини та припиняти правопорушення.

Як свідчить практика, люди цінять не тільки професіоналізм поліцейського, але і його комунікабельність. Вадим Яковенко підкреслив, що чимало дзвінків, які він отримує, не пов’язані з поліцейською діяльністю.

Нерідко до нього телефонують за юридичною консультацією, а також за роз’ясненням до кого доцільно звернутися в тій чи іншій ситуації. Старший лейтенант завжди йде назустріч і допомагає в межах компетенції. «Іноді приходять просто кави попити, бо їм цікаво поспілкуватися та заразом отримати пораду» – посміхається він. Якщо ж у зверненні поліцейський вбачає ознаки адміністративного або кримінального правопорушення – реєструє та реагує відповідно до вимог чинного законодавства.

Олег Фесенко відзначив, що присутність офіцера на території громади – беззаперечна перевага, оскільки більше не потрібно чекати на прибуття поліції з Нових Санжар та їхати до селища для вирішення правових питань.

«Офіцер громади може на службовому автомобілі оперативно прибути до місця вчинення правопорушення та надати вчасну допомогу. Це дуже корисний проєкт! Насамперед для самої громади», – наголосив керівник поліцейського відділення.

Система Orphus