Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Тарифи на опалювальний сезон: відбулося засідання Координаційної ради голів громад Полтавщини

Тарифи на опалювальний сезон: відбулося засідання Координаційної ради голів громад Полтавщини

7 жовтня відбулося засідання Координаційної ради голів громад Полтавщини, головне питання якого – тарифоутворення на опалювальний сезон 2021/2022 років.

“Остаточної резолюції чи концепції сьогодні ми не затвердимо. Хочемо сформувати спільну думку для того, щоб озвучити її у понеділок, 11 жовтня, під час зустрічі в Офісі Президента. Ми з головою Полтавської ОДА були присутні на Конгресі місцевих рад, де був підписаний Меморандум. Полтавська область у формат цього документу не увійшла. Тож, у понеділок в Офісі Президента будемо відстоювати позицію Полтавщини”, – зазначив голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

Як повідомляли раніше “Новини Полтавщини”, за дорученням Глави держави Кабінет Міністрів, НАК “Нафтогаз України”, Асоціація міст України і Палата місцевих влад Конгресу напрацювали Меморандум, згідно з яким до кінця опалювального сезону тарифи на тепло та гарячу воду для населення не зростатимуть.

“Була вже проведена нарада і в Офісі Президента, і в Міністра розвитку громад та територій. Дійсно, підтверджено, що область працюватиме в такому ж форматі. По-перше, всі громади незалежно від того, чи мають комунальне підприємство, чи не мають — громади отримають 4% ПДФО. Згідно Меморандуму, до кінця опалювального сезону тарифи на тепло та гарячу воду не зростатимуть і становитимуть 7,4 грн за 1 куб. м для населення та 13,6 грн за 1 куб. м для бюджетних установ. “Нафтогаз” взяв на себе зобов’язання щодо фіксування ціни, безперервності постачання, розблокування по судових справах рахунків, зупинення процесу стягнення”, – пояснив голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов.

Читайте також: АМУ вимагає розблокувати рахунки підприємств теплопостачання та укласти договори на теплопостачання з бюджетними установами на постачання газу

Голова Миргородської громади наголосив, що Меморандум дасть містам можливість вчасно розпочати опалювальний сезон.

“Я підтримав цей Меморандум. Адже, як міський голова, мені важливо вчасно розпочати опалювальний сезон. У ситуації, що склалася з ціною на газ, цей документ дає можливість розпочати опалювальний сезон”, – зазначив голова Полтавської РВ АМУ, голова Миргородської громади Сергій Соломаха.

Щодо ПОКВПТГ “Полтаватеплоенерго”, яке підпорядковане обласній раді, то за останні три роки, починаючи з 2018 року, НКРЕКП не дозволяла підвищувати тарифи. На відміну, від інших міст, наприклад, Миргорода, Кременчука чи Горішніх Плавнів, де його поступово підвищували.

За словами генерального директора “Полтаватеплоенерго” Олександра Олексенка, нові розрахунки економічно обґрунтованого тарифу показали необхідність підвищення тарифу на 46,9%.

“Починаючи з 2018 року, Регулятор заборонив встановлювати економічно обґрунтовані тарифи. У той час, коли в інших містах щороку підвищували тариф. Тому зараз “Полтаватеплоенерго” вимушене вперше за три роки підвищити тариф на 59%. У цьому опалювальному сезоні лише за природний газ маємо сплатити 1,5 млрд грн. Щодо запобігання колапсу, ще з серпня були проведені безліч нарад на рівні Офісу Президента та керівництва області. Після підписання Меморандуму ми перерахували тариф. Нові розрахунки показали необхідність підвищення тарифу на 46,9%. Наразі перед вибором – або прийняти нові тарифи, або будуть віднайдені механізми фінансування, або будуть питання щодо початку опалювального сезону”, – зазначив Олександр Олексенко.

Читайте також: Депутатська комісія перенесла розгляд питання про підвищення тарифів “Полтаватеплоенерго”, чекають рішення Уряду

Пропозиції голів громад області врахують під час вирішення цього питання в Офісі Президента.

Нагадаємо, Володимир Зеленський повідомив, що тарифи не зростатимуть попри будь-які ринкові коливання.

Система Orphus