Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Депутатська комісія перенесла розгляд питання про підвищення тарифів “Полтаватеплоенерго”, чекають рішення Уряду

 Депутатська комісія перенесла розгляд питання про підвищення тарифів “Полтаватеплоенерго”, чекають рішення Уряду

6 жовтня на засіданні постійної комісії Полтавської обласної ради з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв’язку депутати знову розглядали питання “Про встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води, що надаються Полтавським обласним комунальним підприємством теплового господарства “Полтаватеплоенерго”.

Нагадаємо, на попередньому засіданні комісія рекомендувала підприємству зробити нові розрахунки щодо підвищення тарифу.

За словами генерального директора ПОКВПТГ “Полтаватеплоенерго” Олександра Олексенка, нові розрахунки економічно обґрунтованого тарифу показали необхідність підвищення тарифу на 46,9%.

“Так як обласні теплові підприємства не підпадають під критерії Меморандуму про не підняття тарифів для населення, найближчим часом відбудеться нарада у Кабінеті Міністрів щодо розробки компенсаторного механізму для обласних теплових підприємств Полтавської області, щоб не підвищувати вартість тепла для населення”, – сказав заступник голови Полтавської ОДА Євген Греков.

Депутати вирішили перенести розгляд цього питання на наступне засідання комісії, яке відбудеться після наради в Уряді.

“Держава звернулася до органів місцевого самоврядування з проханням не підвищувати тарифи для населення і запропонувала цілий ряд компенсаторних механізмів. Але ці механізми не можуть застосовуватися до підприємств обласного значення “Полтаватеплоенерго” та “Лубнитеплоенерго”. Депутати рекомендували голові обласної ради та голові облдержадміністрації провести перемовини з Урядом щодо компенсаційних механізмів саме для цих двох підприємств. Наприкінці цього або на наступному тижні відбудеться така нарада і цей механізм буде знайдений. На сьогодні така домовленість є, але чіткого механізму немає”, – резюмував заступник голови Полтавської обласної ради Олексій Чепурко.

Нагадаємо, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький наголосив на тому, що три роки НКРЕКП не дозволяла Полтавській обласній раді підіймати тарифи, тобто з 2018 року тариф не підіймався. В свою чергу, інші міста, поступово підіймали цей тариф. Відтак, на сьогодні, наприклад для Житомира ціна підняття – 5% -6%.

“Було підписано Меморандум між Урядом, Асоціацією, керівниками міст Львів, Дніпро, Житомир про те, що ціна на тепло для населення не буде піднята. Полтавська обласна рада не підписувала цей Меморандум. Нас і не запрошували. Ситуація у Полтавській області дещо відрізняється від ситуацій в інших областях, бо їх підприємства знаходяться у муніципальній власності. В нас – в обласній комунальній власності. Три роки НКРЕКП не дозволяла нам підіймати тарифи, тобто з 2018 року тариф не підіймався. В свою чергу, інші міста, поступово підіймали цей тариф. Відтак, на сьогодні, наприклад для Житомира ціна підняття – 5% -6%. Вони можуть дозволити собі за якусь частину місцевого бюджету компенсувати ці видатки. Окрім цього, держава пішла їм на зустріч, і фактично, за рахунок певних субвенцій дотує бюджети міст, які підписали Меморандум. Таким чином, приходимо до висновку, що всі преференції Меморандуму стосуються, виключно, муніципалітетів. Щодо області, то ми не отримуємо ПДФВ 4%, таким чином ми стоїмо перед дилемою – підвищувати тариф на тепло чи ні, при тих чинниках, що маємо: вартість електроенергії зросла, газу – зросла, вода та заробітна плата – зросли. Факт наявності цього підприємства в обласній чи міській власності нівелюється. Так чи інакше потрібно допомагати підприємству. На сьогодні комісія вирішила, що питання підняття на 59% (економічно обґрунтований тариф), не доречне. Разом з Полтавською ОДА будемо виходити на комунікацію з органами центральної виконавчої влади для того, щоб вони врахували побажання тих теплоенерго, які знаходяться в обласній комунальній власності. В кінці тижня плануємо провести наступне засідання комісії, до якого отримаємо зворотній зв’язок – яким чином “Полтаватеплоенерго” може зменшити видаткову частину, оці 59%: на скільки вона його може зменшити, який відсоток буде підняття. Але те, що він буде – однозначно. Тому що в нас ціни 2018 року, а в муніципалітетах – 2020 року і цю різницю все одно треба скорочувати. Якщо нам держава піде на поступки, то можливо ця ціна, взагалі, залишиться такою як є. До цього часу НКРЕКП була регулятором, а коли пішов стрибок цін на газ, вони цю проблему скинули на органи місцевого самоврядування з риторикою – в місцевих бюджетах кошти є. Держава зараз спихнула стільки відповідальності на місцеві бюджети, що тих 60% ПДФО не вистачить”, – зазначив Олександр Біленький.

Система Orphus