Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

“Полтаватеплоенерго” може підвищити на 59% ціну на опалення для населення

“Полтаватеплоенерго” може підвищити на 59% ціну на опалення для населення

“Полтаватеплоенерго” згідно з економічно обґрунтованими розрахунками може підвищити вартість опалення для населення на 59%.

Про це під час засідання постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв’язку повідомив генеральний директор ПОКВПТГ “Полтаватеплоенерго” Олександр Олексенко.

“Рівень тарифів на теплову енергію визначається вартістю енергоносіїв. Витрати на енергоносії становлять 77% від собівартості теплової енергії. Тарифи “Полтаватеплоенерго” не змінювались з 2018 року. Розрахунковий рівень тарифу становить 2549 грн, тобто здорожчання на 59%. Це середній тариф по Україні, який 100% покриває видатки підприємства. На сьогодні підприємство стоїть перед вибором: або сплатити лише газ, або платимо все, окрім газу”, – розповів Олександр Олексенко.

“Було підписано Меморандум між Урядом, Асоціацією, керівниками міст Львів, Дніпро, Житомир про те, що ціна на тепло для населення не буде піднята. Полтавська обласна рада не підписувала цей Меморандум. Нас і не запрошували. Ситуація у Полтавській області дещо відрізняється від ситуацій в інших областях, бо їх підприємства знаходяться у муніципальній власності. В нас – в обласній комунальній власності. Три роки НКРЕКП не дозволяла нам підіймати тарифи, тобто з 2018 року тариф не підіймався. В свою чергу, інші міста, поступово підіймали цей тариф. Відтак, на сьогодні, наприклад для Житомира ціна підняття – 5% -6%. Вони можуть дозволити собі за якусь частину місцевого бюджету компенсувати ці видатки. Окрім цього, держава пішла їм на зустріч, і фактично, за рахунок певних субвенцій дотує бюджети міст, які підписали Меморандум. Таким чином, приходимо до висновку, що всі преференції Меморандуму стосуються, виключно, муніципалітетів. Щодо області, то ми не отримуємо ПДФВ 4%, таким чином ми стоїмо перед дилемою – підвищувати тариф на тепло чи ні, при тих чинниках, що маємо: вартість електроенергії зросла, газу – зросла, вода та заробітна плата – зросли. Факт наявності цього підприємства в обласній чи міській власності нівелюється. Так чи інакше потрібно допомагати підприємству. На сьогодні комісія вирішила, що питання підняття на 59% (економічно обґрунтований тариф), не доречне. Разом з Полтавською ОДА будемо виходити на комунікацію з органами центральної виконавчої влади для того, щоб вони врахували побажання тих теплоенерго, які знаходяться в обласній комунальній власності. В кінці тижня плануємо провести наступне засідання комісії, до якого отримаємо зворотній зв’язок – яким чином “Полтаватеплоенерго” може зменшити видаткову частину, оці 59%: на скільки вона його може зменшити, який відсоток буде підняття. Але те, що він буде – однозначно. Тому що в нас ціни 2018 року, а в муніципалітетах – 2020 року і цю різницю все одно треба скорочувати. Якщо нам держава піде на поступки, то можливо ця ціна, взагалі, залишиться такою як є. До цього часу НКРЕКП була регулятором, а коли пішов стрибок цін на газ, вони цю проблему скинули на органи місцевого самоврядування з риторикою – в місцевих бюджетах кошти є. Держава зараз спихнула стільки відповідальності на місцеві бюджети, що тих 60% ПДФО не вистачить”, – розповів Олександр Біленький.

Олексенко підкреслив, що підвищення тарифу на 59% буде відчутним.

Читайте також: Нафтогаз підвищив жовтневу ціну на газ для клієнтів постачальника “останньої надії”

“В порівнянні з іншими тепловими підприємствами країни, в нас підвищення аж на 59%. Така ситуація виникла в зв’язку з тим, що нам НКРЕКП не дозволяло поступово підвищувати ціну”, – додав Олександр Олексенко.

Депутати вирішили винести розгляд цього питання на наступне засідання комісії, щоб детально прорахувати та вивчити всі можливі способи зменшення відсотка здорожчання тепла для населення у цьому опалювальному сезоні.

Система Orphus