Ви тут:
Екологія Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Профільна комісія Полтавської облради погодила передачу понад 600 га мисливських угідь господарству “Удай”

Профільна комісія Полтавської облради погодила передачу понад 600 га мисливських угідь господарству “Удай”

Депутати Полтавської обласної ради погодили передачу у користування ТОВ “Мисливсько-рибальському господарству “Удай” 657 га мисливських угідь, що на території Пирятинської громади Лубенського району.

Відповідне рішення прийняли на засіданні постійної комісії Полтавської обласної ради з питань екології та раціонального природокористування у понеділок, 11 жовтня. У засіданні взяли участь заступник голови обласної ради Олексій Чепурко та заступник голови облдержадміністрації Євген Греков.

“Угіддя площею 657 га перебувають у складі мисливських угідь резерву-запасу. Право користування цими угіддями припинилося у зв’язку із завершеннням терміну користування. 15 років вони були на балансі Лубенського лісового господарства. Після закінчення терміну лісгосп не скористався своїм правом надалі їх використовувати. Тож, щоб ці угіддя не були безгосподарськими, пропонуємо їх передати ТОВ “Мисливсько-рибальському господарству “Удай”. Адже це господарство межує з угіддями. Лубенський лісгосп погодив відповідне рішення”, – розповів начальник відділу лісового та мисливського господарства Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Юрій Рогожинський.

За словами директора ТОВ “Мисливсько-рибальське господарство “Удай” Руслана Реви, ці угіддя цікаві господарству як відтворювальна ділянка. До речі, товариство вже має у користуванні 5 тисяч га.

“Ми займаємося підгодівлею благородного оленя, дикого кабана, лося. Дбаємо про відтворення популяції диких тварин. На території товариства є лані, байбаки. Також є дикі качки, фазани”, – зазначив Руслан Рева.

Раніше питання передачі мисливських угідь розглядали на засіданні робочої групи, створеної за розпорядженням голови обласної ради Олександра Біленького для об’єктивного висвітлення стану мисливських господарств на території Полтавської області та прийняття мір щодо оперативного реагування для збереження поголів’я мисливських тварин.

“Це питання ми вже розглядали на засіданні робочої групи. Це товариство якісно виконує свої функції. На сьогодні, займається розведенням поголів’я диких тварин та підгодівлею. Також дають місцевим жителям картки обліку”, – зазначив голова постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування Євген Корф.

Крім того, на засіданні постійної комісії депутати внесли зміни до Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області у 2021 році та до обласної програми “Екологічні ініціативи Полтавської області на 2019 – 2021 роки”. 

Система Orphus