Ви тут:
Суспільство Україна 

Нові правила пасажирських перевезень: як у потягах перевірятимуть ковід-сертифікати

Нові правила пасажирських перевезень: як у потягах перевірятимуть ковід-сертифікати

З 21 жовтня в Україні запрацюють нові правила міжрегіональних пасажирських перевезень, які стосуватимуться автобусного, авіаційного та залізничного транспорту.

Згідно з правилами, пасажирами потрібно буде мати один з таких документів:

-документа про отримання хоча б однієї дози вакцини проти COVID-19;

-документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації (міжнародний, внутрішній або іноземний сертифікат про вакцинацію проти COVID-19);

-негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години (на час посадки).

В Укрзалізниці роз’яснили, що у потягах ковід-сертифікати перевірятимуть провідники.

“У провідників будуть зразки, за якими вони будуть звіряти надані пасажирами документи. У разі недотримання пасажирами правил перевезення поїзна бригада зобов’язана повідомити правоохоронні органи”, – повідомили на фейсбук-сторінці Укрзалізниці.

Читайте також: На залізничних вокзалах можуть розгорнути пункти ПЛР-тестувань

На швидкісні потяги “Інтерсіті+” перевіряти документи будуть при посадці.

“Перевірка наявності документів згідно з посиленими правилами перевезень у регіонах зі значним поширенням COVID-19 буде відбуватися стюардами при посадці на швидкісні поїзди “Інтерсіті+”, – йдеться у повідомленні.

Втім, для пасажирів віком до 18 років, ці правила перевезень не стосуватимуться.

Для пасажирів віком до 18 років нічого не зміниться: крім проїзного документа та документа, що підтверджує особу, інших документів не вимагається”, – пояснили в компанії.

Також при посадці на потяг можна використовувати сертифікат про вакцинацію іноземною мовою.

“Для посадки у потяг пасажир може показати провіднику міжнародний чи внутрішній COVID-сертифікат або іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, які включені ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях. Сертифікат можна демонструвати мовою оригіналу”, – роз’яснили в Укрзалізниці.

Варто зазначити, що при посадці не можна використовувати інформацію про проведення вакцинації з HELSI.me – сертифікат має бути паперовий або згенерований у додатку “Дія”.

Система Orphus