Ви тут:
Суспільство 

Назвали причину масштабного збою соцмереж

Назвали причину масштабного збою соцмереж

Платформи Facebook Inc. ㅡ Instagram, WhatsApp, Oculus VR та власне Facebook ㅡ почали працювати після майже шести годин перерви у роботі. Збій у роботі цих соцмереж став найбільшим за останні роки та вже вплинув на статки керівника Facebook Марка Цукерберга та акції самої компанії.

Як писали раніше “Новини Полтавщини”, збій фіксували по всьому світу. Користувачі скаржилися на проблеми з доступом й на інших платформах: Netflix, PlayStation, Steam, Google, Zoom, TikTok, Snapchat, Telegram, Amazon/

Проблема нібито була пов’язана із системою доменних імен (DNS), яка дозволяє браузеру знайти запитаний користувачем сайт за його «ім’ям»: http://Facebook.com чи http://Instagram.com. Про це повідомляє hromadske з посиланням на журналіста Браяна Кребса. Він вважає, що записи DNS “видалилися” через, ймовірно, внутрішнє оновлення системи Facebook. З цим погодилися й інші.

Дехто зазначав, що це “епічна помилка конфігурації”: “Facebook зараз фактично не існує в інтернеті. Навіть їх авторитарний сервер імен відкликаний BGP”. BGP ㅡ це протокол граничного шлюзу, механізм обміну маршрутною інформацією між автономними системами в інтернеті. Тобто, без BGP інтернет-маршрутизатори не знали б, що робити.

Журналіст Кребс з посиланням на джерела у Facebook каже, що збій відбувся саме через оновлення BGP. Щось пішло не так, і інформація про маршрутизацію DNS, необхідна Facebook, щоб інші мережі могли знайти її, зникла. Сама компанія Facebook наразі не повідомила, у чому ж була причина збою.

Фото: ілюстративне

Система Orphus