Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині планують придбати автопоїзд для гасіння пожеж в екосистемах

На Полтавщині планують придбати автопоїзд для гасіння пожеж в екосистемах

7 жовтня відбулось засідання постійної комісії Полтавської обласної ради з питань правоохоронної діяльності, боротьби з корупцією, забезпечення прав і потреб військових та учасників бойових дій.

Депутати розглянули проєкт рішення “Про внесення змін до регіональної Програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню на 2021-2027 роки”.

Відповідно до змін до Програми, в області у 2022 році планують придбати пожежний автопоїзд. Такого транспорту в регіоні ще не було, зазначив т.в.о. директора Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Полтавської ОДА Віктор Стеблянко.

“В області немає машини, яка могла б довести до місця пожежі або ліквідації іншої надзвичайної ситуації велику кількість води. Тому у 2022 році передбачено збільшення фінансування на 12 млн грн для придбання спеціального транспорту. За один раз така автоцистерна може перевозити 30 куб.м. води. Є спеціальне обладнання, за допомогою якого воду можна набирати з водойм. Такої машини в області немає. Але вона дуже потрібна для рятувальників. Перш за все цей автомобіль будуть застосовувати для гасіння пожеж в екосистемах — торфи, відкриті пожежі на сільгоспугіддях або сміттєзвалищах”, – розповів Віктор Стеблянко.

Цей автомобіль перебуватиме на балансі ГУ ДСНС України у Полтавській області.

“Наприклад, остання пожежа на торфовищах була у Кременчуцькому районі. Горіло близько 15 га. Гасили упродовж двох тижнів. Після того, як пожежні автомобілі відпрацьовують весь запас води, вони їдуть за 7-8 км, заповнюються водою і повертаються на місце пожежі. Гасити пожежу потрібно і вдень, і вночі. Якби була така автоцистерна, вона знаходилась на місці і пожежні машини відразу заповнювались водою. А, приміром, торф’яні пожежі в області виникають постійно”, – прокоментував необхідність придбання спецтранспорту заступник голови Полтавської ОДА Євген Греков.

“Є ще Макухівське сміттєзвалище під Полтавою, де часто виникають пожежі. Також спостерігаємо постійну зміну клімату — підвищення температури повітря, а як наслідок збільшення кількості пожеж”, – зазначив голова комісії і депутат обласної ради Олег Хардін.

Також депутати розглянули проєкт рішення “Про внесення змін до Комплексної програми щодо забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян та оборонної роботи на 2021-2027 роки”.

Нагадаємо, пленарне засідання сьомої сесії Полтавської обласної ради відбудеться 19 жовтня.

Система Orphus