Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Зустрічайте 18 Мандрівний Docudays UA: офлайн та онлайн у Полтаві та області

Зустрічайте 18 Мандрівний Docudays UA: офлайн та онлайн у Полтаві та області

До Полтаві та області прибув 18 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Цього року майданчиками для офлайн показів і обговорень фільмів стануть: Полтавська обласна наукова універсальна бібліотека ім. І.П. Котляревського, Полтавська обласна бібліотека для юнацтва ім. О. Гончара,  Полтавська міська бібліотека-філіал №4, Полтавська міська бібліотека-філіал №2,  Гадяцька центральна бібліотека ім. Лесі Українки, Лубенський краєзнавчий музей імені Гната Стеллецького

          Docudays UA  триватиме до 15 жовтня. Він відбудеться у комбінованому форматі: онлайн — на платформі DOCUSPACE — та офлайн.

Цьогорічна тема фестивалю «Повне одужання» присвячена праву людини на здоров’я. Сфокусуємося на роздумах про те, як пандемія змінила кожного/кожну з нас, наше суспільство, країну та світ. Заглибимося в проблеми системи охорони здоров’я, які оголила коронакриза, та будемо шукати шляхи до їхнього вирішення. Поговоримо про міфологію, що виникла через COVID19, страхи, соціальну дистанцію, пристосування до нової реальності та про те, від яких прав людини довелося відмовитися в обмін на охорону здоров’я суспільства. А головне – як дійти до повного одужання?

На Мандрівному фестивалі у Полтаві та області програму «Повне одужання?» представлять документальні стрічки: «76 днів» режисерів Хао Ву, Вейші Чень та Аноніма (місцевого репортера з Ухані, який вирішив не розкривати своє ім’я) зібрав щемкі та інтимні історії, які засвідчують смерть і переродження китайського міста на 76-денному локдауні. Стрічка Катріне Філп, «Щось прекрасне лишилося позаду» розповідає про роботу соціальних служб, які допомагають дітям впоратися з горем після смерті їхніх батьків. У програмі також стрічка «Громадянин Біо» – глибока розвідка у  біохакерське підпілля. Саме тут відбуваються радикальні, навіть для передової медицини, експерименти з тілом та здоров’ям.

 

У програмі «DOCU/ХІТИ» – яскраві, зворушливі й кумедні хітові стрічки, улюбленці  цьогорічного фестивалю. Стрічка «Кріт» – зворушлива детективна історія про 83-річного Серхіо, який стає агентом під прикриттям у будинку для літніх людей. Він дедалі більше залучається в життя інших пенсіонерів/- ок і розуміє справжні витоки їхнього суму

 «DOCU/КОРОТКО» – короткометражна стрічка «Кур’єри, а не герої» – відеоесе, що досліджує прекарні умови кур’єрів, які доставляють їжу в Мілані.

Міжнародний конкурс «DOCU/СВІТ» представляє  документальні картини :«Колумбійська родина» – історія матері-ідеалістки Рубі, яка бореться за права найбідніших колумбійців, та її доньки Їри, яка живе у вигнанні на Кубі. Мати й дочка, уперше за багато десятиліть, намагаються пробачити одна одній розчарування минулого. Фільм отримав нагороду RIGHTS NOW! на Docudays UA-2021. Стрічка «Малий Самді» про працьовитого, турботливого, відповідального чоловіка, який більшу частину життя бореться з наркозалежністю. Універсальний та життєствердний портрет людини, яка змагається зі своїми демонами. Фільм став фаворитом студентського журі й отримав головну відзнаку. У конкурсній програмі.   Вперше на Мандрівному фестивалі буде представлено започатковану на Docudays UA-2021 Міждисциплінарну програму DOCU/СИНТЕЗ. У межах програми на DOCUSPACE відбудеться 3D-виставка світлин Олександра Чекменьова «Ласкаво просимо, вхід заборонено». Експозиція представить дві серії робіт, створених у закритій психіатричній лікарні міста Овруч наприкінці дев’яностих, — кольорову (репортажну) та чорно-білу (постановочні портрети). Віртуальна виставка включатиме доступний аудіогід, створений спільно з агенцією «Доступне кіно» громадської організації «Боротьба за права». Переглядати виставку можна як на екрані монітора у браузері, так і в імерсивній версії з використанням VR-окулярів для ефекту повного занурення.

Стрічки програми «DOCU/АРТ» досліджують і проблематизують природу та роль мистецтва в житті сучасної людини та суспільства, порушують питання меж між правдою та вигадкою. На Мандрівному Docudays UA програму представлять стрічки «Останній лучник» – про одного з найреволюційніших канарських митців ХХ століття.

У блоці  «LINOLEUM ПРЕЗЕНТУЄ: ПО-БАТЬКОВІ» стрічки короткометражної документальної анімації дають безмежну свободу творчого висловлення й зображують те, що неможливо (чи не варто?) зафільмувати. «Мій інший син» оповідає історію батька, який проходить шлях від здивування та заперечення до безумовної любові до новонародженого сина, у якого виявлять синдром Дауна.

Серед спеціальних подій фестивалю – душевний нарис «Тваринне чуття» від режисерів Емми Дейві та Пітера Меттлера.

Спостереження за світом природи, який натомість спостерігає за нами.

Правозахисну складову представлять різноманітні офлайн- та онлайн-заходи, яким присвячена Всеукраїнська кампанія ГО «Докудейз» «Разом — за безпечні пологи!». Непросту та замовчувану суспільством тему порушень прав під час пологів розкриє фільм «Невидимі».

Непросту та замовчувану суспільством тему порушень прав під час пологів розкриє фільм «Невидимі». Історії молодих жінок з трьох країн – Мелоді, Стелли та Люсії, які мають досвід пологів. Кадрами зі справжніх пологів стрічка розкриває обличчя травми та проявляє невидиму для суспільства реальність і жінок та чоловіків, які хотіли б комфортно народжувати, але часто змушені мовчати через тиск оточення або медичного персоналу. Ми поділимося корисним знанням про те, де можна отримати допомогу у випадку порушення прав під час пологів.

Цього року на Docudays UA-2021 ми започаткували Міждисциплінарну програму DOCU/СИНТЕЗ, її частина також буде представлена вперше на Мандрівному фестивалі. Програма переосмислюватиме зв’язок ментальних захворювань, мистецтва та «виключення» з соціуму. 

         

Окрім онлайн- та офлайн-подій і кінопоказів у областях, у межах Мандрівного фестивалю працюватиме онлайн-кінотеатр DOCUSPACE

5 фестивальних хітів з програми будуть доступні в онлайн форматі: Це стрічки: 

  • Колумбійська родина» (реж. Таня Воль Сьоренсен) — фільм-переможець у номінації Rights Now! Docudays UA-2021;
  • «А ночі вже більше не буде» (реж. Елеонор Вебер) — стрічка-володарка спеціальної відзнаки міжнародного конкурсу та призу глядацьких симпатій;
  • «Малий Самді» (реж. Палома Сермон-Дай) — головна відзнака студентського журі;
  • «Речі, на які ми не наважуємося» (реж. Бруно Сантамарія Расо) та «Невидимі» (реж. Майя Мартіняк) — фільми, що отримали особливі відзнаки журі Rights Now! на 18 Docudays UA.

Проблеми, які осмислюють фільми, стануть темами серії дискусій як у регіонах, так і на Youtube-каналі Docudays UA, DOCUSPACE,

Партнерами фестивалю в областях України є 43 громадські організації та 434 кіноклуби медіапросвіти з прав людини Docudays UA.  Незабаром на офіційному вебсайті Мандрівного фестивалю Docudays UA — travelling.docudays.ua  можна буде знайти розклад показів у регіонах.

Регіональний партнер у Полтаві та області: Полтавська філія Суспільної Служби України.

Партнери:  ГО Центр культури та розвитку “Горизонт”, Полтавське обласне відділення Української бібліотечної асоціації, ОМЦ Полтава, Полтавська міська централізована  бібліотечна система,  Інституту культури та мистецтва Луганського національного університету імені Тараса Шевченка

Медіа партнери: «PTV»,  “ЗМІСТ”

Місія Мандрівного фестивалю

Ми створюємо можливості для кожної людини в Україні дивитися талановите та актуальне документальне кіно з усього світу про права людини. Формуємо активну громадянську позицію та повагу до людської гідності. Підтримуємо розвиток української кіноіндустрії.

Мандрівний фестиваль Docudays UA — некомерційний, неполітичний та нерелігійний проєкт.

Система Orphus