Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Більше третини бюджету Стратегії розвитку Сенчанської громади плануємо спрямувати на екологічні проєкти, – Вадим Штефан

Більше третини бюджету Стратегії розвитку Сенчанської громади плануємо спрямувати на екологічні проєкти, – Вадим Штефан

У Сенчанській громаді затвердили Стратегію розвитку на період до 2027 року.

Загальний кошторис плану заходів Стратегії передбачає 91,34 мільйона гривень. Більше третини бюджету планують витратити на екологічні проєкти. Про це розповів “Новинам Полтавщини” керівник Аналітичного Центру “Бюро економічних та соціальних досліджень” Вадим Штефан.

“У 2020-2021 роках реалізували проєкт “Екологічна Стратегія Сенчі”, мета якого поліпшити стратегічне управління в громаді з акцентом на екологію. Протягом цього часу проводили дослідження, опитування, робочі групи. Як результат маємо Стратегію розвитку Сенчанської громади. Цей документ включає понад 150 сторінок”, – зазначив Вадим Штефан.

Додамо, що восени минулого року у Сенчі стартував екологічний проєкт.

Загалом Стратегія розвитку громади включає аналітичну частину, SWOT-аналіз, розроблену структуру цілей і завдань, план заходів та план моніторингу. За словами Вадима Штефана, ключовим питанням цього документу є перелік того, що буде зроблено у громаді, коли та за які кошти.

“Наприклад, створення туристичних продуктів, станції безпеки, відродження шкіл Сластіона, організація фестивалів, брендування громади, створення санітарної системи очистки громади. Загалом, на реалізацію проєктів, які у межах Стратегії, необхідно 91, 34 мільйона гривень. Більше третини бюджету, 33,8 мільйона гривень, планується виділити на екологічні проєкти”, – додав Вадим Штефан.

Екологічна складова включає 6 проєктів:

– розробка схеми санітарної очистки громади;

-впровадження роздільного збору ресурсоцінних фракцій;

– забезпечення мешканців якісною водою;

– будівництво малої системи каналізування;

– проект “Енергоефективна та екологічна громада”;

– встановлення станцій моніторингу якості повітря у зонах активної промислової діяльності нафто-газового комплексу та АПК.

“Питома вага екологічних проєктів у загальному кошторисі плану заходів складає понад 37 %. Зокрема, перспективним для громади має стати проєкт моніторингу якості повітря, мета якого – надання актуальної інформації населенню щодо якості повітря на території громади; територія на яку проект матиме вплив – Сенчанський, Вирішальненський старостат. Там планується встановити чотири станції моніторингу повітря кошторисною вартістю 1, 08 млн гривень”, – пояснив Вадим Штефан.

Стратегію планують реалізувати до 2027 року, а план заходів розроблено на середню перспективу – до 2024 року. Для моніторингу виконання Стратегії найближчим часом у громаді планують створити комітет з управління впровадженням Стратегії розвитку Сенчанської громади.

До речі, у жовтні цього року подібний проєкт планують реалізувати у Гребінківській громаді.

Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду “Відродження” в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду “Відродження” та Європейського Союзу.

Стратегія розвитку Сенчанської ОТГ на період до 2027 року (3)
Система Orphus