Ви тут:
Відео Освіта Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Цьогоріч вперше на Полтавщині діти з інвалідністю та особливими потребами оздоровлюватимуться разом з батьками, – Віта Ковальська

20 серпня у сесійній залі Полтавської обласної ради відбулась традиційна серпнева конференція педагогічних працівників, під час якої підсумували попередній та обговорили завдання на наступний навчальний рік.

Привітали освітян з початком нового навчального року перший заступник голови Полтавської облради Олександр Лемешко та голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

“Вже багато зроблено для галузі освіти в області. Не пригадую, щоб сотнями закуплялись технічні прилади, оновлювались в значній кількості умови, в яких перебувають наші діти, щоб виникало питання про безбар’єрність, покращення умов перебування”, – відзначив Олександр Лемешко.

“2020 рік і частина 2021 року були непростими. Боротьба з пандемією внесла свої корективи до умов проведення навчального процесу. Але ви не лише адаптувались, а й надали якісні знання і про це свідчать ті результати ЗНО, які продемонстрували учні. 11 учнів в області склали ЗНО на 200 балів. Для нас середня освіта в пріоритеті. У рамках програми “Велике будівництво” ми будемо добудовувати ті школи, які потребують термомодернізації, заміни харчоблоків. Якщо беремось за модернізацію навчального закладу, то ми маємо зробити повністю капітальний ремонт, починаючи від зовнішнього вигляду, заміни комунікацій до закупівлі обладнання. Щоб діти зайшли у нову будівлю і мали гідні умови для навчання”, – зазначив Олег Синєгубов.

Кращих освітян Полтавщини відзначили нагородами Міністерства освіти та науки, Полтавської ОДА, Полтавської облради, Департаменту освіти та науки облдержадміністрації, Центрального комітету профспілки працівників освіти та науки України.

Директор Департаменту освіти та науки Полтавської ОДА Віта Ковальська розповіла, що цьогоріч вперше оздоровлюватимуть діти з інвалідністю та діти з особливими потребами разом зі своїми батьками.

“Вперше у цьому році ми будемо оздоровлювати дітей з інвалідністю та дітей з особливими потребами разом з їхніми батьками. Центр “Миргородський” 7 вересня розпочинає прийом таких дітей. Тому, сподіваємось, що вчасно подали списки таких дітей разом з їх батьками”, – зазначила Віта Ковальська.

Крім того, зазначила, що у Полтавській області працюють 637 дитячих садочків, 522 школи. Створено мистецький ліцей, 4 профільних ліцеї, які вже розпочали роботу і навчають дітей за II-III рівнем акредитації. З 1 вересня до школи підуть близько 137 тисяч дітей: у перших класах будуть навчатись близько 13 тисяч дітей, в 10-х класах — 7 366 дітей.

Система Orphus