Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Три заклади профтехосвіти на Полтавщині отримають майже по 1 млн євро на покращення інфраструктури

3 серпня у рамках проєкту “EU4Skills” Український фонд соціальних інвестицій, Полтавська ОДА та заклади професійно-технічної освіти підписали Меморандум про співпрацю.

“EU4Skills” – програма підтримки реформи професійно-технічної освіти в Україні. Ми зацікавлені в тому, щоб наші заклади отримали фінансову підтримку. Ми маємо розуміти, скільки матимемо фахівців окремих професій, щоб вони не залишались після випуску без роботи. Також нам потрібно ефективно реагувати на виклики ринку”, – сказав голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

Мова йде про три заклади профтехосвіти на Полтавщині: ДНЗ “Професійно-технічне училище № 44 м. Миргорода”, “Вище професійне училище №7 м. Кременчука”, “Решетилівський професійний аграрний ліцей ім. І.Боровенського”.

“Ми підписуємо Меморандум і тим самим розпочинаємо у Полтавській області впровадження третього компоненту проєкту “EU4Skills”. Це стосуватиметься модернізації інфраструктури ваших закладів професійно-технічної освіти”, – зазначив директор Східного регіонального представництва Українського фонду соціальних інвестицій Артур Бродзінський.

Згідно з Меморандумом, для трьох навчальних закладів передбачено фінансування – близько 3 мільйони євро.

“Підписання Меморандуму свідчить про довіру європейських партнерів до нашої області і закладів освіти. Дуже приємно, що кошти Євросоюзу спрямують на підвищення матеріально-технічної бази цих закладів. Це дасть можливість готувати висококваліфікованих працівників”, – зазначила директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Віта Ковальська.

В.о. директора Професійно-технічного училища №44 Миргорода Валентина Широка розповіла, що за ці кошти оновлюватимуть майстерні та будівлю закладу.

“Нашому закладу вже понад 70 років. Готуємо трактористів, електриків, перукарів, кухарів, кухарів-барменів. За ці кошти будемо покращувати будівлю, оновлювати покрівлю, замінювати вікна, утеплювати фасад. Також будемо облаштовувати майстерні. У цьому році виготовлятимемо проєктну документацію, а в наступному році вже розпочнуться ремонтні роботи”, – розповіла Валентина Широка.

Нагадаємо, ці ж заклади профтехосвіти у рамках програми EU4Skills минулого року отримали IT-обладнання.

Система Orphus