Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

Штам “Дельта” на Полтавщині виявили у Градизьку

Штам “Дельта” на Полтавщині виявили у жінки в Градизьку. Вже вже одужала, перебіг хвороби був легким, лікувалась хвора вдома. 

Про це розповів “Суспільному. Полтава” завідувач відділення обласного лабцентру Андрій Байбарза.

Де жінка могла підхопити коронавірусну інфекцію, невідомо. Штам “Дельта” підтвердили у київському Інституті молекулярної біології Національної академії наук, куди вибірково надсилали проби хворих із COVID-19.

“Ми при цьому нашому розслідуванні зв’язків з іншими країнами цього хворого не виявили. Зараження, цілком імовірно, могло статися на території Полтавської області. Штам “Дельта” у нас перший. Він начебто є більш заразним, тобто більше людей хворіють і заражаються від хворих. І спостерігається більш інтенсивна передача захворювання”, – розповів Андрій Байбарза.

Нагадаємо, про перший випадок штаму “Дельта” на Полтавщині раніше повідомив голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

За словами головного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, минулого тижня в Україні зафіксували 17 випадків штаму “Дельта”.  Він на 50% швидше передається, призводить до більшої кількості госпіталізацій – майже у 2,6 разів частіше за “Альфу” (британський штам) і до більшої потреби в невідкладній допомозі – приблизно в 1,6 разів.

Щоб протидіяти поширенню цього штаму в Україні, Уряд затвердив нові правила перетину кордону, які запрацюють з 5 серпня.

Система Orphus