Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

В Україні вже зареєстрували 17 випадків штаму “Дельта”, – Ігор Кузін

На 28 липня в Україні лабораторно підтвердили 17 випадків захворювання на штам “Дельта”.

Про це розповів в інтерв’ю “Українській правді” головний санітарний лікар країни Ігор Кузін.

Цей штам зафіксували на Київщині, Львівщині та Закарпатті. Зареєстровано два випадки в Олександрівській лікарні Києва, п’ять – у Центрі громадського здоров’я, сім випадків – у Закарпатській області та три – у Львівській. За словами Ігоря Кузіна, майже кожен з цих 17 людей виїжджав за кордон.

“По багатьом зараз іде епідемічне розслідування, але навіть за попередніми даними простежується, що майже кожен з цих 17 виїжджав за кордон. Тобто, вони або перетинали держкордон в інкубаційний період, або напередодні хвороби мали візити до Росії чи інших держав. Також, здається, два випадки пов’язані з тим, що люди повернулись з непідконтрольних уряду територій – Донецької та Луганської області. Деякі випадки не пов’язані з перетином державного кордону – тобто, це по суті вже вторинні випадки інфікування, що стались під час спілкування або поширились у домашніх осередках”, – розповів Ігор Кузін.

Нагадаємо, минулого тижня у Києві виявили шість випадків штаму “Дельта”, один з пацієнтів помер

Читайте також: Протидія штаму “Дельта”: Уряд затвердив нові правила перетину кордону України

За словами санітарного лікаря, штам “Дельта” близько за 4 тижні заміщує інші, вже відомі штами коронавірусної інфекції. “Дельта” на 50% швидше передається, призводить до більшої кількості госпіталізацій – майже у 2,6 разів частіше за “Альфу” (британський штам) і до більшої потреби в невідкладній допомозі – приблизно в 1,6 разів.

Система Orphus