Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Щеплені вакциною CoronaVac можуть подорожувати до понад 13 країн, – МОЗ

За даними МОЗ, Україна отримала вже 5 677 756 доз вакцини CoronaVac/Sinovac Biotech. Вже понад 1,16 млн українців вакцинувались безпечною та ефективною вакциною CoronaVac, яка запобігає тяжкому перебігу хвороби й рятує життя.

Кожен може обрати найближчий пункт щеплення чи центр масової вакцинації, щоб щепитись. Повний перелік з адресами та телефонами можна знайти на сайті vaccination.covid19.gov.ua. Також працюють мобільні бригади, які вакцинують організовані колективи людей (від 50-ти осіб), професійні групи та маломобільних громадян.

Небезпечний штам “Дельта” загрожує українцям. Європою вже шириться штам коронавірусу SARS-CoV-2 “Дельта”, який спричиняє складніший перебіг COVID-19. Країни ЄС починають посилювати карантинні норми та вводити нові обмеження.

Читайте також: Як отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію: роз’яснення

Вакцина CoronaVac доступна в пунктах щеплень та центрах вакцинації. Також  нею щеплюють організовані колективи, професійні групи та маломобільних громадян.

Про вакцину

 • Вакцина CoronaVac – це інактивована вакцина, вона містить у своєму складі неактивний, “вбитий” вірус. Організм реагує на нього та виробляє імунітет. 
 • Вакцина CoronaVac є двохдозною. Рекомендований інтервал між введеннями – 14-28 днів. 
 • Це технологія, яка розроблена кілька десятків років тому. Схоже працюють деякі вакцини проти поліомієліту та грипу.
 • Вакцина ефективно запобігає тяжкому перебігу хвороби й рятує життя. Згідно з тимчасовими рекомендаціями Стратегічної консультативної групи експертів (SAGE​) від 24.05.2021, після щеплення двома дозами вакцина має ефективність 51% у запобіганні симптоматичних захворювань, на 100% запобігає тяжкому перебігу COVID-19 та госпіталізації. Проміжні дані досліджень в Індонезії та Туреччині, показали ефективність вакцини проти симптоматичних захворювань відповідно в 65,3% та 83,5%.
 • За результатами індонезійського дослідження на 120 тисячах медичних працівників, яких щепили від COVID-19 із січня по березень цього року, вакцина Coronavac від Sinovac Biotech мала 98% ефективність у запобіганні смерті, 96% ефективність у запобіганні госпіталізації та 94% ефективність у запобіганні симптоматичній хворобі.
 • 1 червня 2021 року вакцина схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я для екстреного застосування.
 • Вакцину легко зберігати. Вона випускається в однодозних флаконах. Температура зберігання +2 – +8℃, препарат не вимагає особливих умов холодового ланцюга. Термін придатності – 24 місяці.

Про надійність виробника

Синовак Біотек/Sinovac Biotech – це китайська біофармацевтична компанія, яка вже 22 роки розробляє та виробляє вакцини, які захищають від інфекційних захворювань.

 • За час існування, компанія захистила мільйони людей. Щороку вони виробляють до 500 млн вакцин. Наприклад, проти ентеровірусу, універсального пандемічного грипу, японського енцефаліту і сказу в людей.
 • Саме компанія Sinovac розробила й вивела на ринок вакцини проти гепатиту А та В, вірусів грипу, паротиту. Вакцина проти гепатиту А є прекваліфікованою Всесвітньою організацією охорони здоров’я. 
 • Вакцини виробництва Sinovac схвалені в 39 країнах світу.

Чи дає щеплення проти COVID-19, зареєстрованими в Україні вакцинами, право перетинати кордон інших країн?

 • Усі вакцини, які використовуються в Україні, затверджені ВООЗ.
 • Зараз українці, які отримали дві дози вакцини від COVID-19 та повністю імунізовані, можуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Це документ відповідає міжнародними медико-санітарними нормами. Його вам може видати ваш сімейний лікар.
 • Кожна країна, включно з країнами Шенгенської зони, сама встановлює умови для перетину свого кордону, перелік потрібних документів та вакцин проти COVID-19, яким вони довіряють. 
 • МЗС України у співпраці з МОЗ та Мінцифрою проводять переговори з країнами про взаємне визнання міжнародних документів про імунізацію від COVID-19. Уся актуальна інформація для подорожей громадян України за кордон – умови в‘їзду та транзиту, контакти посольств і консульств України за кордоном – доступна на онлайн карті МЗС України – tripadvisor.mfa.gov.ua.
 • Станом на 9 серпня 2021 року щеплення вакциною CoronaVac є підставою для перетину кордону таких країн, як Іспанія, Естонія, Австрія, Нідерланди, Фінляндія, Греція, Болгарія, Ісландія, Словенія, Угорщина, Марокко, Туреччина, Єгипет та в низці інших країн.  Дізнатися правила та умови для в’їзду до кожної окремої країни можна дізнатись за посиланням.
Система Orphus