Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

Профілактика COVID-19 на Полтавщині: які вакцини є та чим вони відрізняються

Всі вакцини, які є у Полтавській області — якісні, схваленні ВООЗ. Це чотири вакцини: AstraZeneca, Moderna, Pfizer (Comirnaty), CoronaVac.

Про це розповіла лікар-імунолог, координатор вакцинації в Полтавській області Ольга Бастаногова.

“Moderna, Pfizer — це мРНК-вакцини. Вони однакові по своїй дії та взаємозамінні. Тобто, коли вакцина потрапляє в організм, вона “навчає” наші клітини виробляти антитіла на спайковий білок. AstraZeneca — це векторні вакцини. Тобто, як вектор аденовірус потрапляє в організм. CoronaVac – це інактивована вакцина. Вона діє на всі чотири білка, які знаходяться в коронавірусі. Вона зроблена за давньою технологією, якою виробляють вакцини для щеплення дітей”, – роз’яснила Ольга Бастаногова.

За її словами, вакцині Moderna не надали особливої “реклами”, тому що це одноразова допомога.

Читайте також: У Полтаві вакциновані проти COVID-19 можуть отримати квитки на театральні вистави

“У Центрах вакцинації будуть всі вакцини. Чекаємо на велику кількість AstraZeneca — 40 тис. доз. На сьогодні Pfizer є в наявності на друге щеплення. Вакцина надходить щотижня. Але, першочергово, залишають на другу дозу, а іншими щеплюють охочих. Також цією вакциною щеплюють дітей з 12 років за показаннями. Пріоритет — діти з хронічними захворюваннями: бронхіальна астма, цукровий діабет. На Полтавщині вже вакцинували 10 дітей”, – зазначила Бастаногова.

Читайте також: Полтавці можуть запропонувати локацію для нових центрів вакцинації проти COVID-19

Лікар-імунолог розповіла про реакції на вакцинацію проти COVID-19, які зафіксували в області.

“Несприятливі події після імунізації є і ми цього не приховуємо. Є скарги на підвищення температури, біль в руці, іноді буває нудота, збільшення лімфатичних вузлів. В однієї жінки був випадок кропив’янки. Все фіксується і направляється до Міністерства”, – розповіла Бастаногова.

Вона наголосила, що друге щеплення можна отримати будь-коли. Встановлений термін між щепленнями порушувати не можна. Тобто, раніше робити друге щеплення не можна, а пізніше, навіть, через два місяці після першої дози — можна.

Читайте також: Як отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію: роз’яснення

Директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак наголосив на необхідності профілактики поширення коронавірусної хвороби.

“Всі хочуть бути здоровими, щоб 1 вересня діти пішли до школи та щоб область не потрапила до “червоної” зони. Але для цього потрібно дотримуватись елементарних правил карантину: носити маску, дезінфікувати руки та дотримуватись соціальної дистанції. І саме головне — вакцинуватися. Імунізувавши 800 — 900 тисяч людей ми, в області, досягнемо колективного імунітету”, – сказав Віктор Лисак.

Першою дозою вакцини в області щеплено більше 300 тисяч людей. Полтавщина одна з лідерів, після Києва. Загалом вакциновано 27% населення області.

Читайте також: Вакциновані полтавці почали отримувати квитки на матч “Ворскли”

Нагадаємо, у Полтаві працюють п’ять Центрів вакцинації:

ТРЦ “Київ” (вул. Зіньківська, 6/1А) – 095 027 51 77;

ПЛ “Листопад” (вул. Соборності, 58), – 9:00-16:00 – 095 027 51 77;

Відокремлений корпус кардіологічного диспансеру (вул. Івана Мазепи, 21) – 9:00 – 16:00 – 095 027 51 77;

Палац культури залізничників (пл. Слави 3Б)  – 9:00 – 16:00;

Торговий центр “Мир” по вулиці Проспект Миру, 30а – 9:00-16:00.

Система Orphus