Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

Полтавщина серед регіонів, де ситуація з COVID критична, – Київська школа економіки

Критична ситуація з коронавірусною інфекцією вже спостерігається в 16 регіонах, серед них Полтавщина. Ліжка з киснем і реанімаційні ліжка заповнені пацієнтами з коронавірусом на 10% і 15%

Про це під час онлайн-брифінгу повідомив керівник Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки (KSE) Юрій Ганиченко, пише Еспресо.

“Епідемічна ситуація в Україні продовжує загострюватись і поки що вона залишається все ще контрольованою: ліжка з киснем та реанімаційні ліжка заповнені на 10% та 15%. Це відносно невеликі показники, якщо порівнювати з періодом початку 2021 року, коли було плато перед весняною хвилею”, – заявив він.

Читайте також: “Дельта” – дуже швидкий штам і цим він небезпечний”, – Наталія Свириденко

Ганиченко зазначив, що коефіцієнт виявлення випадків інфікування коронавірусом перебуває на безпрецедентному для України низькому рівні – менше 3%.

“Проте ми бачимо все нові тривожні дзвіночки, які додаються до тих дзвіночків, які були на попередніх тижнях – госпіталізації зараз переважають виписки вже на чверть. Навантаження на систему охорони здоров’я вже прискорюється. За тиждень вже 16% пацієнтів додатково потрапляють на COVID-ліжка. Для порівняння – на минулому тижні зростання було в 9%”, – зауважив експерт.

Ганиченко наголосив, що критична ситуація з COVID-19 зараз вже в 16 з 25 регіонів: Дніпропетровській, Харківській, Чернівецькій, Житомирській областях, Києві, Запорізькій, Миколаївській, Львівській, Хмельницькій, Івано-Франківській, Рівненській, Чернігівській, Київській, Полтавській, Закарпатській, Вінницькій областях.

Читайте також: Пункти вакцинації працюватимуть за зручним графіком та обов’язково запрошуватимуть на друге щеплення, – розпорядження Ляшка

Ще три регіони перебувають у стадії зростання захворюваності на COVID-19 – Черкаська, Кіровоградська та Тернопільська області.

“Поки що там показники тримають на “зеленому” рівні епіднебезпеки, але тенденція загрозлива – динаміка дужче погана. Ця динаміка є розпорошеною, зараз немає явних драйверів цього зростання на рівні країни. Це збільшує ризик того, що зростання може початись із довільного регіону”, – додав він.

Система Orphus