Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

“Не допустимо, щоб частина міста залишилася без тепла”: керівники області зустрілися з активом 109-го мікрорайону Полтави

2 серпня голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, заступник голови облради Олексій Чепурко та заступники голови ОДА Дмитро Лунін, Євген Греков зустрілися з активом 109-го мікрорайону Полтави.

Під час зустрічі обговорили підготовку до опалювального сезону. Нагадаємо, наприкінці липня представники міста, обласної ради, теплокомунальних підприємств оглянули поточний стан ТОВ «Полтаватепло», яке забезпечувало опаленням жителів 109-го мікрорайону Полтави. На котельні був частково розібраний котел, демонтовані допоміжне обладнання й частина мережі завдовжки понад 100 метрів. Документів, які б підтверджували отримання погодження на ці дії, підприємство не надало. Облдержадміністрація направила до правоохоронних органів заяву.

Активісти 109 мікрорайону розповіли, що міська влада обіцяє вчасно розпочати опалювальний сезон. Але котельня, яка мала б забезпечувати увесь мікрорайон, вирізана. Тож без тепла можуть залишитися більше 5 тисяч абонентів.

“Ситуація поки що без змін. Є офіційна відповідь міського управління ЖКГ, що опалювальний сезон розпочнеться вчасно. Але два тижні тому, коли побували на котельні, побачили що вона вирізана”, – розповів голова кооперативу, мешканець 109-мікрорайону Валерій Горобець.

“До опалювального сезону залишилося 2 місяці, тож прохаємо посприяти у вирішенні цієї проблеми”, – додала голова ОСББ Людмила Горбань.

Мешканці житлових будинків, які об’єдналися в ОСББ “Світоч 2009”, 27 липня направили листа до міського голови  Полтави з питанням: “Чи буде опалення?”.

“Відповіді поки не отримали”, – розповіла голова ОСББ Галина Ткаченко.

“Минулоріч нам допомогли з цією ситуацією. Ситуацією із котельнею, розуміємо що близька до того, що було в Алчевську (авт. – у січні 2006-го в Алчевську вийшли з ладу головні котельні міста – “Заводська” та “Східна”. Без теплопостачання тоді залишились близько 800 будинків). Ми розуміємо, що цю ситуацію має контролювати місто”, – додала голова ОСББ Вікторія Самойлюченко.

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький запевнив, що обласна влада не допустить, щоб мікрорайон залишився без опалення.

“Ніхто не буде стояти осторонь цієї проблеми, яка з’являється вже другий рік поспіль. Ми вже провели нараду з команальниками. На жаль, ні юридичних, ні технологічних умов для того, щоб обласне комунальне підприємство надавало послуги мікрорайону немає. Коли розпочнуться відновлювальні роботи, “Полтаватеплоенерго” зможе надати фахівців для монтування мереж та котла”, – наголосив Олександр Біленький.

Найближчим часом голова облдержадміністрації планує зустрітися з міським головою Полтави Олександром Мамаєм задля вирішення цього питання. Крім того, проведуть засідання регіональної комісії ТЕБ і НС та нараду з правоохоронцями.

“Я вже звернувся до правоохоронних органів, щоб вони надали правову оцінку тим діям. Зараз, фактично, йде зрив опалювального сезону. Дійсно, це проблема міської влади. Послуги з опалення 109 мікрорайону вони можуть замовити в обласного підприємства “Полтаватеплоенерго”. Але за два місяці підприємство не зможе прокласти мережі та укласти договори про надання послуг. Для цього потрібно щонайменше два роки. Планую зустрітися з мером Полтави, аби почути його позицію щодо цього. Крім того, будемо зустрічатися з керівництвом турбомеханічного заводу. Ми не допустимо, щоб частина міста залишилася без теплоносія. Осторонь цієї проблеми стояти не будемо”, – зазначив Олег Синєгубов.

Також голова облдержадміністрації додав, що про ситуацію, що склалася, вже проінформовані у Кабміні та Офісі Президента:

“Вже поінформував і профільного міністра Олексія Чернишова. Тобто, ми готові піднімати це питання на державному рівні”, – додав він.

Нагадаємо, на Полтавщині загальний відсоток готовності об’єктів ЖКГ області до опалювального сезону – 60%. Зокрема, підготовлені до функціонування в осінньо-зимовий період – 60% житлових будинків, ОСББ і ЖКБ, відомчого житлового фонду. На понад 40% – заклади соціальної сфери, навчальні й дошкільні установи, майже на 60% – заклади охорони здоров’я.

   

Система Orphus