Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

“Доступні кредити” та мораторій на перевірки: у Полтавській ОДА говорили про підтримку малого підприємництва

6 серпня у Полтавській ОДА відбулась Координаційна рада, під час якої разом з керівниками підприємств області обговорили питання податкової політики для малого бізнесу.

Участь у раді взяли голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов, народний депутат України Анастасія Ляшенко та голова комітету податкової, митної та фінансової політики Верховної Ради України Данило Гетманцев.

“Цю Координаційну раду ми створили наприкінці 2019 року. Проговорювали певні проблеми. Результати обговорень є. Хочу подякувати народним депутатам за підтримку ініціатив Полтавщини. Декілька тижнів тому було укладено договір Укрзалізниці і КВБЗ на понад 3 млрд грн. Перший аванс — більше 1 млрд грн — надійшов на рахунки. Підприємство вже оголосило набір працівників на роботу. Так само продовжуємо працювати і в інших галузях, які є пріоритетними — податки, відрахування до держбюджету тощо”, – зазначив Олег Синєгубов.

Анастасія Ляшенко розповіла про основні досягнення податкового комітету та народних депутатів в ухваленні законів для розвитку малого підприємництва.

“Мені важливо почути конкретні приклади, тези і проблеми, з якими ви зіштовхуєтесь у своїй роботі. Українські парламентарі не стоять осторонь цих проблем. Зокрема, для ФОПів і бізнесу надається підтримка з боку держави. Тому бізнесу, який був змушений призупинити свою діяльність на період карантину, виплачувалась допомога у розмірі 8 тисяч гривень. Така програма діяла двічі. Загалом, було виплачено 6,5 млрд грн для понад 800 тисяч осіб. Окрім того, діє державна програма “Доступні кредити” – 5-7-9% для суб’єктів малого та середнього підприємництва. За понад рік роботи банки надали суб’єктам господарювання кредити на 45 млрд грн. За програмою “Доступні кредити” найбільшими отримувачами коштів є аграрії. Всього на агробізнес припадає 53% виданих позик. Загалом, аграрний сектор один з найголовніших в українській економіці, а на Полтавщині, напевно, основний”, – розповіла народна депутатка.

Також вона наголосила на таких ухвалених рішеннях:

-збільшення лімітів для спрощенної системи оподаткування;

-списання заборгованості по сплаті ЄСВ для так званих “сплячих” фопів;

-бізнес отримав можливість не сплачувати за орендовані приміщення, які він не використовував під час карантину;

-до кінця карантину запроваджено мораторій на перевірки малого бізнесу;

-розширено перелік електронних послуг — відкривати і закривати бізнес можна в онлайн;

-для аграріїв діє програма “Здешевлення кредитів”;

-суб’єкти господарювання, які провадять діяльність у сфері тваринництва можуть отримати компенсацію у розмірі 15 млн грн на суб’єкта та 5 млн грн на інші суб’єкти господарювання агропромислового комплексу тощо.

Голова комітету податкової, митної та фінансової політики Верховної Ради України Данило Гетманцев розповів, що всі прийняті парламентом рішення спрямовані на протидію системного ухилення від оподаткування.

“Податкова система держави за останні роки доведена до жахливого стану, коли ми маємо перекоси в оподаткуванні, систему ухилення від оподаткування. Досі ще є системні шахрайства з ПДВ. Є галузі, які повністю або частково перебувають “в тіні”. Податки на заробітні плати становлять велику проблему для економіки України в цілому. Верховна Рада приймає рішення, які спрямовані проти системного ухилення оподаткування. Наші дії спрямовані на те, щоб весь бізнес у державі працював за законом, сплачував податки і жоден бізнес не отримував неправомірні переваги через ухилення від оподаткування”, – зазначив Данило Гетманцев.

Керівники підприємств Полтавщини акцентували увагу на підвищенні митної вартості товарів, податку на виведений капітал, відновлення відшкодування підприємствам з державного бюджету компенсації середнього заробітку за військовослужбовців тощо.

Система Orphus