Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Укрзалізниця підписала угоду з КВБЗ на постачання 100 пасажирських вагонів

Укрзалізниця та Крюківський вагонобудівний завод підписали угоду на постачання 100 пасажирських вагонів. Закупівля зазначеної партії вагонів вперше в історії України проводиться за бюджетні кошти.

Про це повідомив в.о. голови правління АТ “Укрзалізниця” Іван Юрик.

За словами керівника компанії, перша партія вагонів, не менше 20 одиниць, буде поставлена залізничникам уже до кінця цього року.

“Ці вагони будуть задіяні для перевезення пасажирів на найпопулярніших напрямках. Усі законтрактовані вагони в рамках підписаного контракту виробник має поставити до кінця наступного року. Тобто вони вийдуть на маршрут до пікових зимових перевезень сезону 2022-2023”, — зазначив Іван Юрик.

Так, у рамках договору КВБЗ має побудувати та поставити Укрзалізниці 51 купейний вагон, 12 вагонів СВ, 20 купейних вагонів, обладнаних для перевезення пасажирів з інвалідністю в колісному кріслі, а також 17 купейних вагонів для перевезення пасажирів з інвалідністю в колісному кріслі та купе начальника поїзда. Це сучасні вагони, побудовані з врахуванням побажань пасажирів. Зокрема, вони обладнані кондиціонерами, вакуумними туалетами, у кожному купе передбачені розетки, енергозберігаюче освітлення тощо.

Нагадаємо, у 2021 році в бюджеті України передбачено 3 млрд грн на оновлення рухомого складу для пасажирських перевезень. Придбання вагонів проводиться за переговорною процедурою. За результатами процедури вийшли на договірну ціну вагона, яку компанія отримає у 2021-2022 роках, проіндексовану лише на 6 % (у базовій комплектації) до ціни попередньої тендерної поставки 2018 року. Виробник після виснажливих перемовин знайшов можливість максимально задовольнити вимоги Укрзалізниці, враховуючи в тому числі й амбітні плани держави продовжити інвестиції в оновлення пасажирського рухомого складу.

Як повідомлялося раніше, у 2021-2023 роках з Державного бюджету України може бути виділено 40,4 млрд грн на оновлення пасажирського рухомого складу. Нещодавно Антимонопольний комітет визнав, що виділення зазначених коштів — це допустима державна допомога Укрзалізниці.

Перейти до вмісту