Відкриття ринку землі та збільшення прожиткового мінімуму: що зміниться в Україні з 1 липня
З 1 липня стартує одна з найважливіших реформ – відкриття ринку землі. Також у липні зростуть пенсії та деякі соціальні виплати завдяки новому прожитковому мінімуму, зміняться тарифи на газ, а також запускають тестування COVID-сертифікатів.
Земельна реформа
З 1 липня 2021 вступає в силу Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення”, який відкриває ринок землі в Україні.
“Запровадження ринку землі — важливий крок для захисту прав українського фермерства. Передбачається реалізація механізму переважного права на придбання ділянки, яку орендують аграрії. Земельна реформа також передбачає створення Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві. Кредит зможуть отримати навіть малі фермери, які оброблюють землю до 500 га, та які не мають кредитної історії”, – наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Уряду 30 червня.
Загальна площа земельних ділянок сільськогосподарського призначення у власності громадянина України не може перевищувати десяти тисяч гектарів. Загальна площа земельних ділянок сільськогосподарського призначення у власності юридичної особи (крім банків) не може перевищувати загальної площі земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які можуть перебувати у власності всіх її учасників (членів, акціонерів), але не більше десяти тисяч гектарів. Продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної і комунальної власності забороняється.
Як підготуватися власникам землі до відкриття ринку читайте у нашому матеріалі.
Новий прожитковий мінімум
Відповідно до Держбюджету, з 1 липня прожитковий мінімум зросте на 105 гривень і становитиме 2 294 грн.
Для дітей до 6 років – 2013 грн;
Для дітей від 6 до 18 років – 2510 грн,
Для працездатних осіб – 2379 грн;
Для осіб, що втратили працездатність – 1854 грн.
У зв’язку із зростанням прожиткового мінімуму зростуть і соціальні виплати:
-мінімальна пенсія з 1 769 грн до 1 854 грн.;
-надбавки до пенсій за понаднормовий страховий стаж, підвищення, щомісячна державна адресна допомога до пенсії учасникам та інвалідам війни, пенсії за особливі заслуги.
З 1 липня буде встановлено підвищення у розмірі 100 грн до страхової пенсії, призначеної в 2019-2020 роках, яка з 2019 року не перераховувалася.
Як повідомили в Міністерстві соцполітики, підвищення пенсій з 1 липня стосуватиметься понад 5 млн пенсіонерів.
З липня збільшується й гарантований мінімальний розмір аліментів.
Мінімальний розмір аліментів складатиме:
– для дітей віком до 6 років – 1 006,50 гривень;
– для дітей віком від 6 до 18 років – 1 255 гривень.
COVID-сертифікати
Відсьогодні почнеться бета-тестування COVID-сертифікатів. Документ повністю відповідатиме вимогам Єврокомісії. Його можна буде згенерувати в застосунку та на порталі Дія. У перспективі документ також можна буде отримати в сімейного лікаря.
“Все готово до запуску документів, і вже з 1 липня почнеться їх бета-тестування. Наша мета — повернути українцям можливість безперешкодно подорожувати світом. Дав доручення Віцепрем’єр-міністерці з питань євроінтеграції Ользі Стефанішиній активізувати роботу щодо завершення аудиту українського електронного сертифіката та підписання відповідної угоди з Єврокомісією”, – зазначив під час засідання Уряду Денис Шмигаль.
Нагадаємо, 29 червня Мінцифра запустила реєстрацію на бета-тестування ковідних сертифікатів.
Тарифи на газ
Нафтогаз оприлюднив місячну ціну для своїх побутових клієнтів у липні. Згідно з даними, ціна газу в липні за тарифом “Місячний” складає 13,13 грн/куб.м проти 11,94 грн/куб.м у червні. Водночас, ціна за тарифом “Річний”, на який клієнтів компанії було переведено автоматично, складає 7,96 грн/куб.м.
Додамо, що ТОВ “Полтавагаз збут” також оприлюднив ціну на газ для населення у липні. З 1 липня тарифи на природний газ для побутових споживачів: базова річна пропозиція – 9,99 грн. за 1 м.куб; місячна пропозиція – 13,47 грн. за 1 м.куб.
Нагадаємо, з 1 липня стартує вступна кампанія. Відсьогодні вже можна реєструвати електронні кабінети до закладів вищої освіти. Це потрібно для подання заяв в електронній формі для вступу до вишів.