Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві на Театральній площі усіх охочих тестували на вірусні гепатити

Сьогодні, 26 липня, на Театральній площі Полтави усіх охочих безкоштовно тестували на вірусні гепатити.

Пункт тестування працював з 12:30 до 14:30.

Усім, хто пройде експрес-тестування, БО “Світло надії” пропонували каву.

Читайте також: Гепатит — не вирок, він лікується: на Полтавщині протягом місяця інформуватимуть населення щодо профілактики гепатитів

Довідково. Гепатити – це захворювання печінки запального характеру, як правило, вірусного походження. Найбільш поширені вірусні гепатити А, В, С.

Гепатит А (хвороба Боткіна) вважається хворобою брудних рук. Інфікуватися вірусом гепатиту А можна при вживанні забруднених продуктів.

Гепатит В “підхопити” можна в тату- чи манікюрному салоні, під час пірсингу, голковколювання або лікування у стоматолога, в ході операцій та інших медичних процедур, пов’язаних з ін’єкціями. Передається від матері до дитини та статевим шляхом. У хронічній стадії призводить до розвитку цирозу та раку печінки.

Гепатит С називають “ніжним убивцею” за його тривалу безсимптомність та агресивність. За 10-30 років він призводить до серйозних порушень печінки, включаючи цироз, печінкову недостатність, рак. Передається при безпосередньому контакті з інфікованою кров’ю, через шприци та голки, прилади татуювання, пірсингу.

Система Orphus