Ви тут:
Спорт Суспільство ТОП-новина 

Олімпійські ігри – 2020 у Токіо відкрито

Вогонь Літніх Олімпійських ігор, які проходять у столиці Японії, запалав на Національному стадіоні країни.

Відкладені Олімпійські ігри в Токіо офіційно стартували 23 липня із церемонії відкриття з обмеженим доступом, оскільки місто продовжує боротися зі сплеском випадків захворювання на COVID-19.

The floor of Olympic Stadium is lit before the start of the opening ceremony at the 2020 Summer Olympics, Friday, July 23, 2021, in Tokyo. (AP Photo/David J. Phillip)

Церемонія офіційного початку ігор розпочалася о 20:00 за місцевим часом (14:00 за Києвом). На Олімпійському стадіоні місткістю 68 тисяч були присутні лише близько 950 осіб, зокрема лише 15 світових лідерів.

Читайте також: Олімпіада-2020: першими з українців стартували лучники

Олімпійська збірна України вийшла на парад спортсменів близько 15:00. Цьогоріч у змаганнях беруть участь 158 спортсменів, серед яких 9 представників Полтавщини.

Читайте також: Олімпіада-2020: полтавець Хижняк дізнався можливих суперників по стартовому раунду

 

У лютому 2020-го, під час спалаху коронавірусу, ВООЗ заявляла, що немає причин для перенесення термінів олімпіади. У березні оргкомітет розглядав проведення олімпіади без глядачів, залишивши лише телевізійну трансляцію.

Читайте також:  Згадуємо кращих: як полтавці тріумфували на Олімпійських іграх

24 березня 2020 року Міжнародний Олімпійський Комітет (МОК), після наради Прем’єра Японії Сіндзо Абе та голови МОК Томаса Баха, ухвалив рішення про перенесення Олімпійських ігор 2020 на 2021 рік через пандемію коронавірусу. Попри зміну дати проведення, XXXII Олімпійським іграм залишили назву «Токіо-2020». Через пандемію COVID-19, в Токіо було запроваджено посилені заходи безпеки: спортсменам рекомендують не ходити до ресторанів та не вживати алкоголю. За 10 днів до початку Ігор в Японії було запроваджено режим надзвичайної ситуації, що має тривати до кінця серпня 2021.

Читайте також: Від чемпіона до шахрая: як уродженець Полтавщини став автором найбільшого скандалу Олімпійських ігор

TOKYO, JAPAN – JULY 23: Fireworks explode during the Opening Ceremony of the Tokyo 2020 Olympic Games at Olympic Stadium on July 23, 2021 in Tokyo, Japan. (Photo by Ezra Shaw/Getty Images)

На 22 липня серед спортсменів було зафіксовано 12 випадків захворювання COVID-19. Загалом у 87 осіб, що беруть участь у організації або проведенні Олімпіади, було виявлено коронавірусну інфекцію.

Система Orphus