Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині епідеміологічна ситуація погіршується,  – Дмитро Лунін закликає вакцинуватися

У Полтавській області погіршується епідеміологічна ситуація. За останні 10 днів спостерігається ріст захворювання на COVID-19. Зокрема, на ранок 30 липня лабораторно підтвердили ще 17 випадків COVID-19.

Про це повідомив перший заступник голови Полтавської ОДА, керівник робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня, пов’язаної з поширенням коронавірусної хвороби СOVID-19 на території Полтавської області Дмитро Лунін під час наради з питань функціонування медичної галузі в умовах карантину, яка відбулася 30 липня у режимі відеоконференції.

Перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації зазначив, що Міністерство охорони здоров’я запланувало до кінця літа вакцинувати 10 мільйонів українців, а до кінця 2021 року – 25 мільйонів громадян.

“На сьогодні всі пункти щеплення та центри вакцинації забезпечені вакцинами AstraZeneca, Coronavaс, Pfizer і Moderna. Але, якщо у містах населення більш охоче вакцинується, то на певних територіях регіону процес щеплення проходить мляво, – розповів Дмитро Лунін. – Міністр охорони здоров’я надав інформацію, що заклади освіти й науки будуть працювати в жовтій, помаранчевій та червоних зонах при дотриманні такого показника, як 80% щеплених працівників організації. Вважаю, що до кінця року ми отримаємо такі ж завдання не тільки щодо критичної інфраструктури, а й щодо інших установ”.

Читайте також: Імунізація проти COVID-19 на Полтавщині: де та якими вакцинами щеплюють

“В області погіршується епідеміологічна ситуація. За останні 10 днів спостерігається ріст захворювання на COVID-19. Тому вже зараз потрібно активно вакцинуватися, щоб найближчим часом не потрапити до карантинної зони і не припиняти роботу підприємств чи закладів”, – наголосив Дмитро Лунін.

Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак наголосив на важливості ролі штабів із ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру щодо поширення коронавірусної хвороби на Полтавщині.

“Украй важливо активізувати їхню діяльність, проаналізувати допущені недоліки під час епідеміологічного підйому попередніх хвиль захворювання. Поряд із плануванням роботи штабів, доцільно переглянути їхній склад, функціональні обов’язки учасників, взяти під контроль вакцинальну кампанію, вивчити роботу діючих центрів, – зауважив Віктор Лисак. – Він наголосив громадам на важливості бути готовими до нових викликів, пов’язаних із високою контагіозністю нового штаму “Дельта”. Те ж саме стосується й мережі лікувальних закладів, де мають провести аудит  щодо наявності засобів індивідуального захисту, кисневого забезпечення, спецодягу. Госпітальна база має бути забезпечена потоковим киснем”.

Читайте також: При посиленому карантині працюватимуть лише ті заклади освіти, в яких вакциновано 80% персоналу, – Олег Синєгубов

За два тижні планують усунути недоліки роботи штабів, перевірити дотримання карантину в області, виконати моніторинг щеплень у ПМСД та громадах, активізувати роботу щодо вакцинації на великих підприємствах та аналізувати кількість щеплених осіб у галузі освіти, торгівлі, системі перевезень, соцзахисту, культури та будівництва.

Нагадаємо, що в Полтавській області різними вакцинами щеплено 168 081 особу, за останню добу щеплення зробили 4 135 людей.

Фото: Полтавської ОДА

Система Orphus