Ви тут:
Суспільство Україна 

КСУ визнав конституційним закон про мову

Конституційний Суд України визнав конституційним Закон України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

Таке рішення суд ухвалив 14 липня на пленарному засіданні Великої палати Суду у справі за конституційним поданням 51 народного депутата України. Про це повідомив на своїй сторінці у фейсбук Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

“Вітаю рішення Конституційного Суду, який проявив державницьку позицію та став на бік національних інтересів України. Захист мови – це захист національних інтересів України. На 30-му році незалежності у нас немає права на поразки. Особливо приємно, що ми маємо це рішення напередодні 16 липня — другої річниці дії мовного закону та нового етапу імплементації його важливих норм”, – наголосив Тарас Кремінь.

 

Закон про мову передбачає обов’язкове використання української мови на публічному рівні. Українську слід використовувати у державному секторі, у комунальній сфері, у транспорті, у закладах громадського харчування, на підписах і маркуванні товарів і послуг, у медицині та освіті, у театральних виставах і дубляжі кіно, на телебаченні, в інтернеті й друкованих ЗМІ. А з 16 січня 2021 року сфера обслуговування перейшла на українську мову.

Система Orphus