Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Голови обласних рад Полтавщини та Волині розповіли про обмін досвідом та зміцнення партнерських стосунків

6 та 7 липня Полтавщину відвідала делегація з Волинської області. Голова Волинської обласної ради Григорій Недопад та керівник КП «Волиньприродресурс» Анатолій Капустюк ознайомилися з роботою обласних комунальних підприємств, відвідали туристичні об’єкти та взяли участь у пленарному засіданні п’ятої сесії Полтавської обласної ради восьмого скликання.

Також голови обласних рад Григорій Недопад та Олександр Біленький стали гостями програми «У центрі уваги» на телеканалі «Центральний», де розповіли про зміцнення партнерських стосунків, обмін досвідом та спільні ініціативи, повідомили у Полтавській обласній раді.

«Нас зацікавила діяльність «Волиньприродресурсу» – комунального підприємства, яке займається офіційним видобутком бурштину. В нашій області теж достатньо багато можливостей, щоб у бюджет надходили кошти з видобутку місцевих корисних копалин: піску, глини, щебню. Ми зрозуміли, що для створення подібного підприємства необхідно пройти непростий шлях, тому досвід колег в цьому контексті дуже допоможе, – зазначив Олександр Біленький та додав, що окрім економічного зиску для обласного бюджету, створення комунального підприємства допоможе частково вирішити проблему несанкціонованого використання корисних копалин місцевого значення. – Ми розуміємо, що зараз чимало об’єктів створюється в межах програми «Велике будівництво», тривають масштабні роботи на автобані Дніпро – Решетилівка. Бачимо дуже багато проблем, пов’язаних із несанкціонованим видобутком піску та інших природних будматеріалів. Тому й хочемо, щоб все було офіційно, і надходили кошти в обласний бюджет».

За словами голови Волинської обласної ради Григорія Недопада, нині КП «Волиньприродресурс» офіційно співпрацює з різними державами.

«Створенню КП «Волиньприродресурс» передувала довга, копітка робота – десь з 2016 року. Зрештою, перед місцевими виборами 2020-го вдалося закінчити підготовчий етап. Зараз підприємство офіційно займається видобутком бурштину та завдяки можливостям електронних торгів реалізує його для іноземних партнерів з Китаю, ОАЕ, Польщі, Литви, інших країн», – зазначив Григорій Недопад.

Відстань, на думку голови Волинської облради, не повинна стати на заваді зміцнення партнерських стосунків, оскільки можна запозичувати та вивчати досвід у різних сферах.

«Ми називаємо нашу область синьоока Волинь. У нас є 234 озера, зокрема, мальовничі Шацькі озера. Полтавцям було б цікаво подивитися на наші барвисті місця. Водночас, у вас є свої туристичні принади. Я відвідав дуже змістовну екскурсію на «Полі Полтавської битви». Зараз ми зовсім по-іншому вивчаємо історію, чудово розуміємо, що тоді її писали переможці. Можливо, з часом будемо запрошувати на Волинь депутатів з Полтавщини, організовувати екскурсійні маршрути», – поділився планами Григорій Недопад.

Реалізовувати міжмуніципальне співробітництво можна не лише на рівні громад – таку пропозицію озвучив голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

«Ми обмінюємося досвідом: культурним, мистецьким, спортивним, можливо, в перспективі вдасться реалізовувати міжмуніципальне співробітництво двох областей. І далі в такому ракурсі поєднувати культуру, освіту, медицину, спорт. Ми з Григорієм Вікторовичем «зшиваємо» Україну і не дивимося на політику», – підсумував розмову у студії Олександр Біленький.

Система Orphus Поделиться на fb