Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Видання повного зібрання творів та запуск сайту: Мінкульт схвалив план заходів з відзначення 300-річчя Григорія Сковороди

10 червня у Міністерстві культури та інформполітики відбулося друге засідання Оргкомітету з підготовки та проведення заходів щодо відзначення на державному рівні 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди.

У межах відзначення ювілею схвалено план заходів, які мають відбутися у закладах освіти, культури, наукових установах, музеях України. Вони будуть присвячені творчій та культурно-громадській діяльності Григорія Сковороди, повідомляють у пресслужбі Мінкульту. 

Обговорюється реставрація музею Сковороди в Харківській області, ремонт Лохвицького краєзнавчого музею, видання повного зібрання творів Сковороди, запуск сайту про мандрівного філософа, ремонт та будівництво доріг до обʼєктів, повʼязаних з імʼям Григорія Сковороди, встановлення відповідних дорожніх знаків та покажчиків, надання державної підтримки завершенню виробництва фільму патріотичного спрямування “Сковорода” тощо.

Читайте також: На Полтавщині готуються до 300-річчя Григорія Сковороди

Крім того, розглядається створення сучасної матеріально-технічної бази Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди, Університету Григорія Сковороди в Переяславі, Інституту філософії імені Г. С. Сковороди Національної академії наук України.

Остаточний план заходів буде затверджений рішенням Кабінету Міністрів України.

Читайте також: До 300-річчя Григорія Сковороди на Полтавщині планують реконструювати музей в Чорнухах

300-річчя з дня народження видатного українського філософа, просвітителя-гуманіста, поета, педагога Григорія Сковороди відзначатиметься у 2022 році. 5 січня 2021 року Уряд своїм розпорядженням утворив Організаційний комітет з відзначення на державному рівні 300-річчя з дня народження великого українця.

Система Orphus