Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві готуються встановлювати найбільший державний прапор в області: проводять демонтажні роботи

До відзначення 30-річчя Незалежності України у сквері Героїв України у Полтаві встановлять найбільший в області державний прапор України.

Зараз у сквері демонтують постамент, на якому раніше знаходився пам’ятник Леніну. З 2014 року там облаштували народний меморіал пам’яті Небесної Сотні.

Першочергово встановили огорожу. Після демонтажу існуючого постаменту, прибиратимуть плитку, вирівнюватимуть землю і заливатимуть основу під флагшток.

Висота щогли становитиме 50 метрів, а розмір державного прапора – 12 на 18 метрів. Про проведення усіх видів робіт детально розповіла головна архітекторка області Ірина Особік.

“Проводиться комплексна реконструкція скверу. В його центральній частині буде замінене покриття, перекладені сходинки, зараз це великі гранітні брили. Буде сконструйована центральна клумба, на ній стоятиме щогла.Далі – від клумби до перехрестя вулиць Стрітенської-Гагаріна – проведуть реконструкцію скверу, вирівняють доріжки, замінять плитку. Зелені насадження чіпати не будуть. Сквер буде доступний для людей з інвалідністю”, – розповіла Ірина Особік.

Відповідно до проєктно-кошторисної документації, на весь комплекс робіт закладено 12 млн грн. З них 2 млн грн – виготовлення і встановлення щогли, 10 млн грн коштує комплексна реконструкція скверу.

Після реконструкції сквер і найбільший державний прапор в області матимуть такий вигляд:

Далі будуть проводити містобудівний-архітектурний конкурс на спорудження Меморіалу захисникам незалежності України. Він буде знаходитись поруч з найбільшим державним прапором.

“На численних нарадах ветерани АТО/ООС прохали встановити домінантний державний прапор, його висота має бути вищою, ніж монумент Слави у центрі міста. Подальші кроки — проведення конкурсу на спорудження Меморіалу. Можливо, Меморіал матиме водні чи арт-об’єкти або зелені насадження. Про те, що це буде обов’язково зроблено, в проєктно-кошторисній документації по реконструкції скверу прописано облаштування пам’ятної дошки, яка свідчитиме про те, що на цьому місці буде споруджений меморіал захисникам незалежності України”, – зазначила Ірина Особік.

Найбільший прапор області буде встановлений до 20 серпня цього року. До цієї дати також заплановано завершити реконструкцію скверу. Урочисте відкриття буде 23 серпня у День Державного Прапора України.

Перейти до вмісту