Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Сьогодні Міжнародний день захисту дітей: маленьких полтавців привітали керівники області

Сьогодні в Україні та світі традиційно відзначається День захисту дітей та Всесвітній день батьків.

Зі святом маленьких мешканців Полтавщини привітав голова Полтавської облради Олександр Біленький на своїй сторінці у фейсбуці.

“Щороку в перший день літа відзначаємо Міжнародний день захисту дітей. Радість в очах малечі – насправді те, заради чого варто жити й працювати. І це наша відповідальність, дорослих – щастя, комфорт і безпека дітей. Нехай наші діти завжди відчувають любов, віру і підтримку. Маленьким полтавцям – успіхів у навчанні, реалізації своїх талантів і здійснення заповітних мрій!”, – написав він.Привітав малечу і голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов, побажавши міцного здоров’я, щастя, миру і добра:
“Кожен малюк повинен мати щасливе дитинство. Щире, безпечне, емоційне. Найкраща пора, коли тільки починаєш пізнавати світ, прочитуєш першу книгу, знайомишся з новими друзями. Дитинство має бути в теплі, без смутку і потрясінь. Без війни і насильства. Без хвороб і втрат. І завдання держави – зробити все, щоб юні українці були усміхнені. Діти – наше майбутнє, а значить – майбутнє України. Дорогі діти! Любіть Україну і бережіть її, рівняйтеся на тих, хто її захищає і розвиває. Бажаю вам, дорогі юні друзі, міцного здоров’я, щастя, миру і добра. Нехай здійсняться всі ваші мрії! З Днем захисту дітей!”.

Довідково. День захисту дітей був заснований у 1949 році за рішенням сесії Міжнародної демократичної федерації жінок. Уперше відзначався у 1950 році в 51 країні світу. В Україні День захисту дітей відзначається згідно з Указом Президента від 30 травня 1998 року.

Захист дітей та їх права завжди викликали пильну увагу міжнародного співтовариства. Особливо це стосується ХХ століття, адже ставлення до дітей у різні часи не завжди було однаковим і до необхідності їхнього захисту, їхніх прав (самого поняття «права дитини» навіть не існувало) суспільству потрібно було пройти певний період розвитку, еволюціонувати. Сьогодні може видатися дивним, але ставлення сім’ї та соціуму до дитини, приміром, у середньовіччі та й потім, не було таким тремтливим – дитина не була об’єктом надмірного опікування, оберігання чи поклоніння, – цьому певною мірою сприяла висока народжуваність і висока дитяча смертність, пише ukrinform.ua

У ХХ столітті, з розвитком медицини, появою новітніх засобів контрацепції, коли в сім’ях зазвичай почало народжуватися не більше двох дітей, ставлення до них теж почало змінюватися. Ще в 1924 році Ліга Націй прийняла Женевську Декларацію прав дитини. У той час права дітей розглядалися в основному в контексті заходів, які необхідно було прийняти відносно рабства, дитячої праці, торгівлі дітьми.

У 1959 році Організація Об’єднаних Націй прийняла Декларацію прав дитини, в якій проголошені соціальні та правові принципи, що стосуються захисту і благополуччя дітей. Проте, Женевська декларація прав дитини 1924 року та Декларація прав дитини 1959 року носили лише декларативний та рекомендаційний характер, а для захисту і забезпечення прав дитини необхідні були конкретні закони й міжнародні договори. Тоді й постало питання щодо законодавства стосовно прав дітей.
Читайте також: Паспорт і код для 14-річних за один підхід: Мінцифри презентувало нову послугу

20 листопада 1989 року Генеральною Асамблеєю ООН була прийнята Конвенція про права дитини, яка вважається світовою конституцією для дітей. Боротьба за прийняття Конвенції ООН про права дитини була складною та довгою, і перемога далася нелегко. Україна ратифікувала Конвенцію 27 вересня 1991 року, й відтоді цей документ є частиною національного законодавства.

1 червня також відзначається Всесвітній день батьків, проголошений резолюцією 66/292 Генеральної Асамблеї ООН в 2012 році. Як зрозуміло з самої назви, День присвячений батькам усього світу – жінкам і чоловікам. На сім’ю покладена головна відповідальність за виховання і захист дітей, за те, щоб повний і гармонійний розвиток їхньої особистості обов’язково відбувався в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові та розуміння.

Генеральна Асамблея в своїй резолюції пропонує державам-членам відзначати Всесвітній день батьків у рамках відносин всебічного партнерства з громадянським суспільством, зокрема, задіявши молодь і дітей.

фото ілюстративне

Система Orphus