Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Регіональний план управління відходами: на Полтавщині планують сформувати чотири кластери

У Полтавській області в системі планування управління побутовими відходами наразі сформували чотири кластери навколо планових об’єктів переробки: Лубенсько-Пирятинський, Миргородський, Кременчуцький, Полтавський та Гадяч-Зіньківський. Територіально вони прив’язані до нових адміністративних районів.

Про це говорили сьогодні на засіданні Робочої групи з розробки Регіонального плану управління відходами для Полтавської області до 2030 року.

Читайте також: На Полтавщині працюють над розробкою Регіонального плану управління відходами

“Громадам були презентовані всі можливі сценарії, які пропонуються розробниками цього плану. Також громади могли подати свої пропозиції та зауваження. Проте, якщо ми зосередимося лише на тому, щоб відходи акумулювати у себе, то сама громада не зможе економічно потягнути будівництво відповідного об’єкта. Навіть, якщо і зможе, то він стане постійним тягарем. Тому тут слід дивитися більш стратегічно, щоб той план, який буде реалізований у майбутньому, став привабливим і для інвесторів, – сказав заступник голови Полтавської ОДА Євген Греков.

У свою чергу, як зазначила член робочої групи, доцент кафедри прикладної екології та природокористування Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Оксана Ілляш, деякі підкластери не відповідають параметрам, на які орієнтує національна стратегія.

“Після опрацювань пропозицій громад, з’явилися певні альтернативності у цій моделі. Слід зазначити, що деякі підкластери, які зараз будуть формуватися, не відповідають параметрам, на які орієнтує національна стратегія. Тобто, при такому об’ємі обсяги побутових відходів нижчі на 50 тис. тонн на рік, дійсно, є не рентабельним та інвестиційно не цікавим. Тож ці підкластери у майбутньому мають розглядатися, як варіант розміщення переробного комплексу, який обслуговуватиме певний підкластер”, – зазначила Оксана Ілляш.

Робоча група вирішила внести в остаточний варіант Регіональний план управління відходами основний варіант – це модель з чотирьох кластерів. Також зазначили можливість альтернативного варіанту для визначених громад та більш детального його обрахунку у межах методичних рекомендацій управління відходами або схем санітарного очищення.

Система Orphus Поделиться на fb