Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині працюють над розробкою Регіонального плану управління відходами

Наразі у Полтавській області розглядають три сценарії щодо розробки Регіонального плану управління відходами до 2030 року. Щоб всебічно вивчити їх, донести до громад та обрати найбільш перспективний, у Полтавській ОДА провели робочу нараду.

Зокрема, заступник голови Полтавської ОДА Євген Греков наголосив, що даний етап передбачає обговорення Регіонального плану управління відходами на місцях, у громадах. А вже після цього можна буде проводити процедури щодо його погодження та затвердження.

“Ми зібрали громади, щоб пояснити: на якому етапі наразі знаходиться розробка Регіонального плану управління відходами. Потім можна буде проводити процедури щодо погодження та затвердження. Це є стратегічний документ, на підставі якого до 2030 року ми можемо планувати розвиток галузі управління твердими відходами у Полтавській області. Від цього залежить місце розташування сміттєпереробних об’єктів, об’єктів з утилізації відходів, розвиток інфраструктури, перевезення, зберігання та переробка відходів”, – сказав він.

Напрацювання, які наразі вже має Полтавська область щодо розробки Регіонального плану управління відходами, презентувала член робочої групи, доцент кафедри прикладної екології та природокористування Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Оксана Ілляш. Зокрема, зауважила, що на обговорення винесли базові положення регіонального плану управління відходами до 2030 року.

“Основний практичний інтерес Регіонального плану управління відходами полягає, перш за все, у плануванні об’єктів інфраструктури у сфері поводження з відходами. Головним, як результат, є переробка відходів, планування кадрових,організаційних і фінансових ресурсів з бюджетів різних рівнів для того, щоб ці об’єкти з’явилися”, – сказала Оксана Ілляш.

За її словами, наразі є фактично два завершені етапи розробки регіонального плану та базовий варіант планування твердими відходами. План розробили відповідно до 11 видів відходів.

Попереду – стратегічна екологічна оцінка документу.

Найбільш цікаві для територіальних громад – це муніципальні відходи. Щоб створити систему управління побутовими відходами у межах Полтавської області розглядали три варіанти об’єднання тергромад області у, так звані, укрупнені територіальні об’єднання – кластери.

Перший варіант – у рамках чотирьох адміністративно-територіальних районів.
Другий – більш укрупнений – три кластери (три переробних комплекси на території Полтавської області).
Третій варіант – п͐͐ятикластерна модель, в основу якої покладена модель п’яти субрегіонів.

“Також необхідно продумати систему збирання і транспортування до даних об’єктів. Для цього розробили три варіанти. Перший сценарій пропонується, як початковий. Він зосереджує увагу на тому, щоб у рамках кожної тергромади визначити єдине місцеве поки що полігонне захоронення, або це звалище. Другий сценарій зосереджує увагу на тому, щоб можна було об’єднатися у субрегіони.Третій – це перспективний, заради якого ми все і плануємо: щоб мати кластери, які обслуговуватимуться уже переробними підприємствами”, – зазначила Оксана Ілляш.

На обговорення варіантів регіонального плану управління відходами в Полтавській області громадам дали час – до 20 травня.

Система Orphus