Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Профільна комісія Полтавської облради: на Полтавщині планують передати полезахисні лісові смуги на баланс громад

2 червня відбулось засідання постійної комісії Полтавської обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин.

Найбільше уваги депутати приділили розгляду питання “Про стан передачі на баланс органів місцевого самоврядування Полтавської області, зберігання та використання полезахисних лісових смуг”.

Як повідомив начальник відділу з питань земельних відносин та надкористування виконавчого апарату обласної ради Віталій Козій, у трьох громадах області прийняли рішення про надання дозволів на проведення інвентаризації лісових смуг.

Виконавчий апарат обласної ради надіслав усім громадам Полтавської області запит з проханням повідомити про стан лісових смуг. Виявилось, у Терешківській, Лютенській, Пришибській громадах на сесіях прийняли рішення про надання дозволів на проведення інвентаризації. У Пришибській сільраді на 2/3 розроблена технічна документація. Новоселівська громада надіслала лист, що в них зареєстровано речове право, тому там робота з цього питання триває. У більшості громад питання вивчається. Тому розробили порядок дій для унормування”, – повідомив Віталій Козій.

Поділився успішним досвідом процесу оформлення лісових масивів голова Сергіївської громади Ігор Лідовий. Для забезпечення необхідних умов утримання, збереження та раціонального використання земельних ділянок під полезахисними лісовими смугами у громаді створили спеціалізоване комунальне підприємство “Добробут”, що стало ефективним власником лісових ресурсів громади. Виготовили технічну документацію на лісові ресурси та землю, що знаходиться під лісовими масивами, підключились до Єдиної системи України обліку деревини та забезпечили підприємство необхідними матеріалами, приміщенням, технікою, людськими ресурсами.

“На півночі Полтавщини зовсім інші умови, ніж на півдні. Жодна громада не схожа одна на одну щодо лісопосадок. На півночі нашої області досить багато лісів, посадок, гаїв, які розкидані по території. І в більшості випадків це нічиї ліси, посадки. То це особливі умови, які потрібно охороняти, зберігати, доглядати і впорядковувати”, – зазначив Ігор Лідовий.

Депутати запропонували створити нараду, до якої залучити Асоціацію органів місцевого самоврядування, землевпорядників, правоохоронців та голів громад для вивчення успішного досвіду оформлення лісових масивів.

Також депутати розглянули питання щодо внесення змін до Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини до 2027 року, передачу в постійне користування земельних ділянок Полтавській обласній базі спеціального медичного постачання, затвердили перелік підприємств, що надають соціально важливі послуги населенню області.

Серед іншого, депутати розглянули проєкт рішення “Про Програму поводження з побічними продуктами тваринного походження та забезпечення діагностики і оперативного виявлення збудників інфекційних хвороб, спільних для людей і тварин, на території Полтавської області на 2021-2025 роки”.

“Цією програмою передбачаються преференції для тих, хто візьметься або відновити діяльність недіючих утильзаводів, або побудувати нові. Вже вивчили досвід в Україні. Утилізаційний завод — досить сучасне і серйозне підприємство. Приміром, у Львівській області залучили іноземні інвестиції і вже завершують будівництво такого заводу. Ми звернулись до всіх громад Полтавщини, де можна розмістити такий завод. То з усієї кількості громад свої пропозиції подали 6 громад: Лубенська, Терешківська, Чорнухинська, Великорублівська, Семенівська, Новосанжарська. Такий завод займається не лише переробкою відходів тваринництва. На базі підприємства виробляться найсучасніші добрива”, – розповів Сергій Фролов.

Система Orphus