Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство 

ЗНО-2021: на Полтавщині основна сесія розпочалась тестуванням з хімії

В Україні 21 травня розпочалось зовнішнє незалежне оцінювання тестування з хімії.

Аби уникнути скупчення біля входу до пункту тестування допуск учасників розпочався о 9:50 і тривав до 10:50. Кореспондент ОКІА “Новини Полтавщини” побував на кількох пунктах тестування у Полтаві.

Біля Полтавського університету економіки і торгівлі абітурієнтів сьогодні не спостерігалось. На вхідних дверях навчального закладу повідомляють, що тестування там проходитиме з наступного тижня.

На подвір’ї Полтавської школи №38 теж не спостерігалось абітурієнтів. У закладі повідомили, що ЗНО на базі школи теж проходитиме наступного тижня.

Тестування з хімії сьогодні проводилось на базі Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка. Біля другого корпусу вишу розміщені інформаційні стенди про тестування, в абітурієнтів на вході перевіряють температуру та перелік усіх необхідних документів.

У Департаменті освіти і науки Полтавської ОДА повідомили, що на хімію зареєструвалось найменше абітурієнтів.

“Зареєструвалось на тестування 351. Прийшли на пункти тестування 271 абітурієнт, 80 відсутні. Було організовано два пункти — Полтавський педагогічний університет та Національний університет “Полтавська політехніка” імені Ю. Кондратюка. Сертифікат з хімії як єдиний профільний практично не використовується. При вступі зазначають або хімію, або біологію. Тому більше абітурієнтів обирають біологію”, – розповіла “Новинам Полтавщини” відповідальна за проведення ЗНО у Полтавській області Наталія Барболіна.

За її словами, найбільше абітурієнтів складатимуть тестування з української мови та літератури, математики та історії України.

Попереду в абітурієнтів тестування ще з десяти предметів.

Вхід учасників до пунктів проведення ЗНО буде дозволено лише за наявності таких документів:

-оригіналу Сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання;

-паспорта або іншого документа, серію (за наявності) та номер якого зазначено у Сертифікаті;

-запрошення-перепустки для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні, яке учасники мають самостійно роздрукувати з інформаційної сторінки.

Радять взяти із собою 2–3 ручки з чорнилом насиченого чорного кольору та пляшечку з питною водою без етикетки, засоби індивідуального захисту, які учасник ЗНО зможе покласти на свій робочий стіл і за потреби скористатися.

Нагадаємо, зовнішнє незалежне оцінювання триватиме до 15 червня. Цьогоріч всього на Полтавщині тестування складатимуть 12 795 учасників. Визначено 8 округів проведення тестування – Полтава, Кременчук, Лубни, Миргород, Гадяч, Пирятин, Карлівка, Кобеляки. Працюватиме 71 пункт, з них 15 на базі вишів, 55 — на базі шкіл та один на базі закладу професійно (професійно-технічної) освіти.

В умовах карантину ЗНО проводять з дотриманням усіх правил епіднебезпеки — дотриманням соціальної дистанції, вимірюванням температури, антисептиками. Як  повідомили в Департаменті освіти і науки Полтавської ОДА, Полтавщина отримала 620 тисяч гривень з субвенції для організації протиепідемічних заходів. На пункти тестування розподілили – 8 522 халатів ізоляційних медичних одноразових, 8 522 захисних щитків, 1 313 літрів дезінфікуючих засобів для обробки рук, 6 упаковок по 330 штук дезінфікуючих засобів для обробки поверхонь.

Система Orphus