Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Враховуючи активне переміщення людей, поява “індійського” штаму в Україні – це питання часу, – Радуцький

Україна 2 травня заборонила в’їзд іноземцям з території Індії, а українці, які повертаються додому мають пройти обов’язкову двотижневу самоізоляцію.

Про це нагадав голова Комітету з питань здоров’я нації, голова тимчасової робочої групи з питань реформування системи охорони здоров’я Михайло Радуцький.

“Найімовірніше, мутація вірусу може потрапити до нас з території Польщі разом з українцями, які повертаються додому. Хоча є й інші варіанти. Наприклад, у Полтаві пенсіонер інфікувався «південноафриканським» штамом, хоча нікуди з країни не виїжджав. Враховуючи міграцію та активне переміщення людей, поява «індійського» штаму в Україні – це питання часу”, – сказав Радуцький.

Останні результати досліджень виробників вакцин Pfizer-BioNTech и AstraZeneca обнадійливі. За два тижні після щеплення другою дозою Pfizer-BioNTech її ефективність проти «індійського» штаму склала 88%, проти «британського» штаму – 93%.

Читайте також: Україна зможе оперативно виявити “індійський” штам коронавірусної хвороби, – Радуцький

Вакцина AstraZeneca показала ефективність проти «індійського» штаму 60%, проти «британського» – 66%. Це ще раз підтверджує, що єдиний засіб боротьби з коронавірусом та його мутаціями – це вакцинація.

 

Фото: Главком

Система Orphus