Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Україна зможе оперативно виявити “індійський” штам коронавірусної хвороби, – Радуцький

Наприкінці минулого тижня «Центр громадського здоров’я» отримав від ВООЗ партію тест-систем, здатних методом ПЛР виявити «індійський» штам. Раніше ВООЗ допомогла Україні з тест-системами для виявлення «британського», «південноафриканського» та «бразильського» штамів. Тепер – ще й «індійського».

Про це повідомив голова Комітету з питань здоров’я нації, голова тимчасової робочої групи з питань реформування системи охорони здоров’я Михайло Радуцький.

“Такі тест-системи значно спрощують процедуру визначення мутацій вірусу. Наразі регіональні лабораторії за спеціальним алгоритмом серед усіх позитивних тестів визначають декілька зразків, які відправляють до Києва. Вони проходять перевірку тест-системами, і у випадку, якщо результат на мутацію вірусу позитивний, відправляються до однієї з трьох лабораторій на підтвердження. Або до великої фармацевтичної компанії, з якою укладений відповідний договір, або до Інституту молекулярної біології та генетики, або до лондонської клініки “Шаріте”, – зазначив Радуцький.

Епідеміологи вважають «індійський» штам більш небезпечним, ніж інші відомі мутації коронавірусу. Ще більше хвилює ускладнення, яке викликає ця мутація.

Понад 8 тисяч громадян Індії після «ковіду» інфікувались на мукормікоз («чорну цвіль»). Це грибкова інфекція, що проникає у легені та вражає інші органи – мозок, слизову оболонку носу та очей. Зазвичай грибок безпечний для людей, але для тих, у кого послаблений імунітет, він може мати смертельні наслідки. Зафіксовані окремі випадки, коли лікарям довелось видаляти пацієнтам очі, щоб врятувати життя.

Система Orphus