Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Шумейковому урочищі вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні

У Шумейковому урочищі, що в Миргородському районі, поклали квіти до Меморіального комплексу воїнам Південно-Західного фронту з нагоди Дня пам’яті і примирення та 76-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. 

Полеглих у Другій світовій війні воїнів вшанували хвилиною мовчання та відслужили панахиду, а до Монументу та місця першого захоронення командуючого Південно-Західного фронту генерал-полковника Михайла Кирпоноса представники обласної влади – голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов, його заступники Дмитро Лунін, Катерина Рижеченко та Ігор Панченко, ветерани, військові та громадськість поклали квіти.

“Перебуваючи у цьому місці, виникають двоякі відчуття. По-перше, це надзвичайна гордість за незламний дух українського народу, патріотизм та героїзм. По-друге, це звичайно, та ціна, яку платила Полтавщина і вся країна за перемогу. Зараз слова “Ніколи знову” набувають особливого значення. Враховуючи ті обставини, які зараз відбуваються в країні, тобто військові дії”, – зазначив голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

Меморіальний комплекс в урочищі Шумейкове відкрили 17 вересня 1976-го. А 20 вересня 1941 року в нерівному двобої з німецькими загарбниками тут загинули воїни Південно-Західного фронту на чолі з командувачем генерал-полковником Михайлом Кирпоносом. Німецький план «Барбаросса» передбачав миттєве захоплення Радянського Союзу, але бійці Південно-Західного фронту затримали хід ворожих військ до Києва на 72 години, що вплинуло на перебіг війни.

“Можна сказати, що тоді, в 1941 році, воїни поклали початок перемозі в 1945-му. Тоді була на рахунку кожна година, щоб тил міг краще підготуватися до наступу. За 10 років розкопок в урочищі було знайдено 43 бійця. Цього року 20 вересня перепоховаємо ще 7 воїнів. Скільки насправді тут їх загинуло, точно не скаже ніхто”, – розповів завідувач КП “Меморіальний комплекс – музей “Шумейкове урочище” В’ячеслав Гвоздовський.

 

Система Orphus