Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Цьогоріч полтавці задекларували 926,6 млн грн доходів

З початку року до податкових органів області подано громадянами 8512 податкових декларацій про майновий стан і доходи за 2020 рік. Сума задекларованих доходів складає 926,6 млн гривень. Сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті до бюджету складає 29,6 млн грн.

Задекларована сума військового збору, що підлягає сплаті до бюджету складає 4 млн. гривень.

Про це повідомили у Головному управлінні ДПС у Полтавській області, зауваживши, що співпраця полтавських податківців із органами місцевого самоврядування дає результати.

“Враховуючи той факт, що Полтавщина є аграрним регіоном, а також ефективну співпрацю ГУ ДПС в області з органами місцевого самоврядування в частині отримання інформації про власників/орендарів земельних ділянок (паїв), найбільше поданих декларацій про майновий стан і доходи, а саме, 3855 – від громадян, які є власниками земельних ділянок понад 2 га та самостійно їх обробляють і вирощують сільськогосподарську продукцію для власних потреб, а також для її реалізації”,- розповів начальник Головного управління ДПС у Полтавській області Олександр Лавров.

З метою забезпечення представництва спільних інтересів територіальних громад сіл та селищ Полтавської області, та забезпечення збалансованості економічного і соціального розвитку Полтавської області, Головне управління ДПС у Полтавській області розробило Рекомендації для обрахування мінімальної суми річного доходу, отриманого від самостійного обробітку одного гектара земельної ділянки (паю) на території Полтавської області, які у лютому поточного року надіслало листом до Полтавської обласної ради з пропозицією їх розгляду та затвердження. Питання затвердження вказаних Рекомендацій було винесено та обговорено на засіданні Постійної комісії Полтавської обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин. За результатами обговорення, дане питання було винесено на сесію Полтавської обласної ради на якій прийняте рішення від 09.04.2021 №173 щодо рекомендації сільським, селищним, міським радам затвердити рекомендації для обрахунку мінімальної суми річного доходу, отриманого від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, зібрана, виготовлена, відгодована, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, сукупний розмір яких перевищує 2 гектари на території відповідної територіальної громади Полтавської області. Мінімальну суму річного доходу, отриманого внаслідок продажу вищезазначеної сільськогосподарської продукції, визначити у розмірі не менше 10% нормативної грошової оцінки відповідних земельних ділянок (паїв).

Водночас в ГУ ДПС області повідомили, що для виявлення власників сільськогосподарської техніки, які надають послуги з обробки землі іншим фізичним особам та не зареєстровані, як фізичні особи – підприємці, для залучення їх до оподаткування, було направлено запит на Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області. За результатами вжитих заходів – встановлено коло осіб, які мають у власності сільськогосподарську техніку, та які «ймовірно» отримували доходи від надання послуг з обробітку земельних ділянок та/або збору урожаю. До декларування залучено понад 3,5 тисячі таких осіб.

фото ілюстративне

Система Orphus